Z honorami powitane zostały w poniedziałek (9.05.) na pierwszym treningu po powrocie z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży medalistki tej imprezy z Boxing Team Chojnice.
Jak wiecie z Weekend FM, brązowy krążek podczas turnieju w Łomży zdobyła Wanessa Gruchała, srebrne Julia Wałdoch i Marta Faryno, a złoty - Zuzanna Ligman.
- Na początku nie mogłam uwierzyć, no ale teraz w końcu dochodzi to do mnie i bardzo się cieszę, że w końcu się udało w tym roku zrobić złoto, bo rok temu było srebro, no i był lekki niedosyt.
Mówi Weekend FM Zuzanna Ligman.
Zdobywając tytuł Mistrzyni Polski, dokonała tego, czego nie udało się zrobić żadnemu pięściarzowi chojnickiego klubu w ubiegłym roku. Wówczas reprezentanci Boxing Team Chojnice wywalczyli rekordowe 15 medali we wszystkich kategoriach wiekowych, ale ani jednego złotego. Do teraz.
- W końcu, bo ja już się bałem, że być może będzie jakaś klątwa, że w tym roku będzie podobnie - worek medali, bo były cztery medale w półfinale, nagle trzy finały, ja mówię już taka powtórka z rozrywki była. Natomiast jak już był ten złoty medal, to zeszło powietrze.
Mówi Weekend FM trener Boxing Team Chojnice Marcin Gruchała.
A na dłuższy reportaż o sukcesie jego podopiecznych zapraszamy w piątek po 16.00 w audycji "Sportowy Weekend" w Weekend FM.















