
Artykuł sponsorowany
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.
Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:
Zamknij okno"Danuta Karaśkiewicz traci stanowisko".
Są już oficjalne wyniki referendum w sprawie odwołania Danuty Karaśkiewicz ze stanowiska burmistrza Miastka. Przypomnijmy, za jej odwołaniem zagłosowały 4 tys. 654 osoby. Frekwencja wyniosła 33,19 procent.
- To oznacza, że Danuta Karaśkiewicz traci stanowisko - mówi komisarz wyborcza w Słupsku Justyna Celińska:
- Z chwilą tak naprawdę ogłoszenia wyników referendum to odwołanie następuje. Teraz oczekujemy na decyzję pana premiera co do osoby, która będzie pełniła obowiązki burmistrza. Myślę, że to jest w perspektywie tygodnia taka decyzja zostanie wydana i co dalej? Czekamy na ogłoszenie wyborów. Premier powinien zarządzić wybory i wtedy rusza cały kalendarz wyborczy. Na przełomie czerwca i lipca te wybory powinny się odbyć.
- A gdyby nie zgłosił się żaden kandydat do wyborów? Co w takiej sytuacji?
- Jeżeli wyborów by nie było, bo nie zgłosi się żaden kandydat, to będzie ta osoba, która pełniła obowiązki. Ona będzie pełniła obowiązki do czasu, aż będzie wyłoniony w drodze wyborów burmistrz.
Justyna Celińska
Rozmawiał Marcin Pacyno.

Słuchaj w: