Policyjna akcja prewencyjna o kryptonimie "Bicykl" odbyła się wczoraj (12.07) na drogach powiatu chojnickiego.
W trakcie kilku godzin chojniccy policjanci zatrzymali 10 pijanych rowerzystów.
W ciągu kilku godzin akcji pod kryptonimem "Bicykl" funkcjonariusze zatrzymali 10 pijanych rowerzystów. Ukarali 18 mandatami kierujących rowerami i pojazdami mechanicznymi oraz skierowali trzy wnioski do sądu wobec osób, które popełniły wykroczenia. Przeprowadzone działania miały również na celu uświadomienie kierującym jakie zagrożenie niesie za sobą kierowanie rowerem bądź samochodem pod wpływem alkoholu.
Mówi Radiu Weekend rzecznik policji w Chojnicach Justyna Przytarska.















