
Artykuł sponsorowany
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.
Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:
Zamknij oknoWartość zadania, które zdobyło unijne dofinansowanie, to około 7 mln 300 tys. zł.

Umowę z marszałkiem województwa pomorskiego Mieczysławem Strukiem (z lewej) podpisali wójt gminy Chojnice Zbigniew Szczepański i skarbnik Iwona Lewandowska. Fot. nadesłane
Umowa na dofinansowanie budowy trzech już jest, ale samorząd ma chęć na czwartą. Gmina Chojnice będzie budować ścieżki rowerowe, a wesprą ją w tym fundusze unijne. Na razie pewne finansowanie ma odcinek z Ostrowitego do Lichnów, kolejny od granicy z miastem Chojnice do drogi na Wolność wzdłuż wojewódzkiej 212-ki i trzeci od drogi krajowej 22 do Nowej Cerkwi. Wszystkie ścieżki mają być asfaltowe, a ostatnia powstanie w partnerstwie z powiatem chojnickim. Unia dofinansowała je w wysokości 5 mln zł.
- Staramy się, żeby w ramach tych środków wybudować jeszcze jedną drogę - mówi Weekend FM zastępca wójta gminy Chojnice Janusz Szczepański.
Łączącą Chojniczki z Jarcewem, Czartołomie przez pola w stronę Powałki Dworzec aż do skrzyżowania z wkrótce przebudowywanym właśnie tym skrzyżowaniem na drodze wojewódzkiej Krojanty, 235 droga wojewódzka. Czyli tam chyba jest koło 5 km takiej - można powiedzieć - rowerowej obwodnicy.
Janusz Szczepański
Wartość zadania, które zdobyło unijne dofinansowanie, to około 7 mln 300 tys. zł. Trzeba je zrealizować do końca przyszłego roku.
Słuchaj w: