Radna z Tucholi wnioskuje o zmiany w regulaminie przyznawania stypendiów zdolnym uczniom. W tym roku trafiły tylko do dzieci z miasta

Pula środków na stypendia w przyszłości ma być większa - deklaruje burmistrz.

Radna z Tucholi wnioskuje o zmiany w regulaminie przyznawania stypendiów zdolnym uczniom. W tym roku trafiły tylko do dzieci z miasta
fot. Aneta Czupryniak

Trzeba zrobić zmiany w regulaminie przyznawania stypendiów zdolnym uczniom - postuluje radna z Tucholi. Barbara Drewczyńska zauważyła, że w tym roku trafiły one wyłącznie do dzieci z placówek miejskich. Radna zdiagnozowała też przyczynę. Jej zdaniem chodzi o fakt, że wśród głównych kryteriów są osiągnięcia pozaszkolne, np. klubowe.

- I bardzo fajnie, niech są - mówi radna Drewczyńska.

Ale żeby to nie były w ramach kryteriów głównych, tylko jako kryteria dodatkowe. Natomiast w ramach kryteriów głównych w tym regulaminie, żeby uwzględniać sukcesy uczniów, które uczeń osiąga reprezentując szkołę.

Barbara Drewczyńska

Barbara Drewczyńska postulowała o zmianę na sesji tucholskiej Rady Miejskiej. Na jej słowa od razu zareagował burmistrz.

Podzielam zdanie, że musimy coś zrobić, ale tutaj ja oczekuję kreatywności i też dyskusji grona dyrektorskiego, bo ono te regulaminy czy te kryteria na każdy semestr ustala.

Tadeusz Kowalski

Mówił Tadeusz Kowalski. Burmistrz zadeklarował też, że w niedalekiej przyszłości zamierza zwiększyć pulę środków na uczniowskie stypendia.

Więcej wiadomości w Weekend FM

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość do DJ-a prowadzącego w Radiu Weekend FM lub działu informacji Radia Weekend i portalu WeekendFM.pl.

Wybrane zdjęcie
Maksymalny rozmiar pliku: 7.00 MB

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:

Zamknij okno