Zakład Gospodarki Komunalnej w Rzeczenicy zamknął ubiegły rok stratą na poziomie 89 tys. zł - taką informację przekazał radnym podczas ostatniej sesji prezes Maciej Gibowski. Choć spółka była na minusie, to jednak stratę udało się ograniczyć. Planowana strata była większa o 100 tys. zł.
Zgodnie z uchwalonym planem rzeczowo-finansowym na rok 2024 spółka zakładała stratę w wysokości 189 tys. 520 złotych. Finalnie na dzień 31 grudnia spółka zmniejszyła stratę do kwoty 89 tys. 242 zł i 74 gr, czyli ponad połowę względem planu.
Mówił w czasie ostatniej sesji Rady Gminy Rzeczenica prezes ZGK Maciej Gibowski.
Największą stratę spółka zanotowała na ściekach. To prawie 138 tys. zł na minusie, spowodowane zmniejszeniem zrzutu przez kluczowego klienta przemysłowego. Pod kreską był też wynik na sprzedaży wody. Strata pojawiła się nawet pomimo podniesienia cen. Na minusie ZGK był też na dostarczaniu ciepła.
Plus pojawił się na wywozie nieczystości płynnych, transporcie odpadów, zarządzaniu cmentarzami oraz pozostałą działalnością i usługami.














