Jest strata, ale blisko dwukrotnie niższa od zakładanej. Spółka ZGK w Rzeczenicy podsumowała ubiegły rok

Planowana strata była większa o 100 tys. zł.

Jest strata, ale blisko dwukrotnie niższa od zakładanej. Spółka ZGK w Rzeczenicy podsumowała ubiegły rok
fot. Wojciech Piepiorka

Zakład Gospodarki Komunalnej w Rzeczenicy zamknął ubiegły rok stratą na poziomie 89 tys. zł - taką informację przekazał radnym podczas ostatniej sesji prezes Maciej Gibowski. Choć spółka była na minusie, to jednak stratę udało się ograniczyć. Planowana strata była większa o 100 tys. zł.

Zgodnie z uchwalonym planem rzeczowo-finansowym na rok 2024 spółka zakładała stratę w wysokości 189 tys. 520 złotych. Finalnie na dzień 31 grudnia spółka zmniejszyła stratę do kwoty 89 tys. 242 zł i 74 gr, czyli ponad połowę względem planu.

Maciej Gibowski

Mówił w czasie ostatniej sesji Rady Gminy Rzeczenica prezes ZGK Maciej Gibowski.

Największą stratę spółka zanotowała na ściekach. To prawie 138 tys. zł na minusie, spowodowane zmniejszeniem zrzutu przez kluczowego klienta przemysłowego. Pod kreską był też wynik na sprzedaży wody. Strata pojawiła się nawet pomimo podniesienia cen. Na minusie ZGK był też na dostarczaniu ciepła.

Plus pojawił się na wywozie nieczystości płynnych, transporcie odpadów, zarządzaniu cmentarzami oraz pozostałą działalnością i usługami.

Więcej wiadomości w Weekend FM

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość do DJ-a prowadzącego w Radiu Weekend FM lub działu informacji Radia Weekend i portalu WeekendFM.pl.

Wybrane zdjęcie
Maksymalny rozmiar pliku: 7.00 MB

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:

Zamknij okno