Złożenie kwiatów, apel poległych, salwy honorowe i msza święta w intencji pomordowanych. W Karolewie, w gminie Więcbork, odbędą się dziś (7.09) uroczystości upamiętniające ofiary tutejszego obozu zagłady z czasu II wojny światowej.
To właśnie w tej niewielkiej wsi pod Więcborkiem oddziały Selbschutz utworzyły w pierwszych dniach września 1939 roku obóz internowania, w którym, według oficjalnych danych, zginęło co najmniej 1800 mieszkańców powiatów sępoleńskiego, złotowskiego, tucholskiego i chojnickiego.
Uroczystości rozpoczną się o godzinie 15.00.














