Kościerscy policjanci ostrzegają przed tzw. oszustem na paczkę za pobraniem. To jeden ze sposobów przestępców na oszukiwanie nieostrożnych kupujących. Ofiarą oszustów niemal padła 40-letnia mieszkanka powiatu kościerskiego. Kurier dostarczył jej przesyłkę za pobraniem, adresowaną na jej nazwisko.
Kobieta nie podejrzewając podstępu, zapłaciła ponad 200 zł. Po otwarciu paczki okazało się, że zawiera ona bezwartościowe buty. Potem okazało się, że nikt w jej domu nie składał żadnych zamówień. Przelew pieniędzy na szczęście udało się zablokować.
Postępowanie w tej sprawie prowadzi kościerska policja. Mundurowi niezmiennie apelują o ostrożność podczas zakupów.














