Kolejna ulewa i ulicy Jana Pawła II w Chojnicach znów zalana. Ten scenariusz kierowcy i mieszkańcy znają bardzo dobrze. Po niedzielnym (1.06) intensywnym deszczu ulica kolejny raz była nieprzejezdna. Interweniowali strażacy, którzy wypompowali wodę. Burmistrz Chojnic mówi, że opady były intensywne, ale również kanalizacja deszczowa wymaga poprawek. Tak ma się stać właśnie na ulicy Jana Pawła II.
Mamy patent jak usprawnić odbiór wód deszczowych i ja na najbliższej sesji będę wnioskował o środki i będziemy chcieli tam deszczówkę przebudować. Tam jest pomysł na to, żeby dobudować taki bajpas i podłączyć go jeszcze w inny rurociąg, bo tam jest sytuacja taka, że mamy za słabe przekroje. Jak spadnie dużo deszczu, to te wody deszczowe nie są odbierane rytmicznie.
Mówi Weekend FM burmistrz Chojnic Arseniusz Finster.
Włodarz przewiduje, że potrzebne prace uda się wykonać do jesieni.
O tej sprawie usłyszysz też w radiu Weekend FM.
Słuchaj w Chojnicach, Człuchowie i Tucholi na 99,30 FM
Kościerzynie na 91,7 FM
Bytowie na 105,8 FM
Miastku na 87,8 FM
Sępólnie Krajeńskim na 92,6 FM














