Zamknij okno  X

Reklama

Radio Weekend

Słuchaj on-line:

Słuchaj Radia Weekend

Teraz Gramy (graliśmy wcześniej):

.

.

Na antenie:

.

.

Napisz do nas:

Reklama

Restauracja Człuchów
  • czwartek, 12 kwietnia 2018 11:44

Człuchów:

Piotr Szubarczyk z IPN-u ukarany naganą za swoje wystąpienie w Czarnem

W oświadczeniu przeprasza za swoje zachowanie.

Piotr Szubarczyk fot. Wojciech Piepiorka

Piotr Szubarczyk z gdańskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej został ukarany naganą za swoje sobotnie (7.04.) wystąpienie w Czarnem. Jak informowaliśmy na antenie Weekend FM, wdał się on w pyskówkę z mieszkańcami, a potem opublikował jeszcze obraźliwy wpis na Facebooku. IPN wszczął wobec niego postępowanie wyjaśniające.

Jak dowiedziało się Weekend FM, Piotra Szubarczyka dziś (12.04) spotkały konsekwencje. Szczegóły w relacji naszego człuchowskiego reportera Wojciecha Piepiorki, który od początku zajmuje się sprawą:

Rzecznik prasowy gdańskiego oddziału co prawda nie chciał potwierdzić tej informacji, odsyłając do oficjalnego komunikatu, który nie wiadomo kiedy zostanie opublikowany, ale od samego Piotra Szubarczyka dowiedziałem się, że dziś została mu wymierzona nagana. Próbowałem dodzwonić się do pracownika instytutu od poniedziałku, ale dopiero dziś podniósł słuchawkę. Nie zgodził się jednak na nagranie. Stwierdził, że przełożeni zabronili mu udzielania wypowiedzi mediom i odesłał do oświadczenia, które opublikował na Facebooku. Stwierdził w nim, że jego wypowiedzi w Czarnem były wysoce niewłaściwe. Przeprasza tych, którzy poczuli się urażeni formą jego wystąpienia i wypowiedzianymi słowami. I wskazuje tu nie tylko mieszkańców Czarnego, ale i współpracowników z IPN-u. "Broniłem wartości patriotycznych, broniłem dobrej sławy Żołnierzy Wyklętych, zwłaszcza atakowanego bez pardonu majora "Łupaszki", ale forma tej obrony była wysoce niewłaściwa, co stwierdzam z ubolewaniem" - czytamy dalej.

Wczoraj późnym wieczorem swoje oświadczenie opublikował też prezes Stowarzyszenia "Brygada Inki". Mariusz Birosz wziął na siebie odpowiedzialność za przebieg spotkania i stwierdza, że to on dopuścił do emocjonalnych i nieprzyjemnych wypowiedzi, które zapewne wiele osób dotknęły. Dalej stara się usprawiedliwić Piotra Szubarczyka, który - to cytat - "nie mógł się pogodzić z nieprawdziwymi atakami na ostatnich Rycerzy Rzeczypospolitej".

relacja

 

Oświadczenie Piotra Szubarczyka:

W związku z moimi wypowiedziami w dniu 7 kwietnia b.r. - podczas spotkania konsultacyjnego w Domu Kultury w Czarnem - stwierdzam, że były one wysoce niewłaściwe w ustach urzędnika administracji państwowej specjalnej - którym jestem jako pracownik IPN. W związku z tym przepraszam wszystkie osoby, które poczuły się urażone tymi wypowiedziami i formą mojego wystąpienia - nie tylko z miasta Czarne, ale także moje Koleżanki i Kolegów z Instytutu Pamięci Narodowej. Broniłem wartości patriotycznych, broniłem dobrej sławy Żołnierzy Wyklętych, zwłaszcza atakowanego bez pardonu majora "Łupaszki", ale forma tej obrony była wysoce niewłaściwa, co stwierdzam z ubolewaniem. Piotr Szubarczyk

 

Oświadczenie Mariusza Birosza

W trakcie spotkania 7 kwietnia w Czarneńskim Centrum Kultury, gdzie była przedstawiana propozycja budowy pomnika Żołnierzom Niezłomnym poległym w walce z Sowietami na dawnych Kresach Wschodnich II RP w latach 1944-1954 doszło niespodziewanie do nieprzyjemnej wymiany zdań.
Jako prowadzący i główny organizator przyjmuję pełną odpowiedzialność za przebieg spotkania konsultacyjnego. Dlatego chcę wszystkich przeprosić, którzy zostali dotknięci słowami jednego z najwybitniejszych znawców tematyki najnowszej historii Polski i zarazem Członka Honorowego Stowarzyszenia „Brygada Inki”. Mówiąc wprost biorę to na siebie, gdyż dopuściłem do emocjonalnych i nieprzyjemnych wypowiedzi, które zapewne wiele osób dotknęły. Dlatego przepraszam za ekspresję i formę w stosunku do adwersarza.
Jednak chcę z całą stanowczością stwierdzić, że z naszej strony nie będzie zgody na fałszowanie historii XX wieku. Te czasy skończyły się bezpowrotnie i jestem przekonany, że zdecydowana większość moich rodaków jest z tego dumna. Mamy od 2011 roku Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” a nie bandytów! Pan Piotr Szubarczyk jako osoba niezwykle wrażliwa nie mógł się pogodzić z nieprawdziwymi atakami na ostatnich Rycerzy Rzeczypospolitej i mijające się z prawdą opinie na temat ostatniego rozkazu generała Okulickiego, nie wspominając o kłamliwych plakatach rozwieszanych na terenie gminy. Bardzo bym prosił wszystkich o powściągliwość, którzy z taką łatwością opisują zachowanie pana Piotra. Zdecydowana większość z Państwa zapewne nie miała możliwości go poznać. Zapewniam, że jest to osoba ciepła i bardzo pogodna. Stanął w obronie prawdy i tych, którzy bronić się nie mogą. Czy pozwolilibyście Państwo na obrażanie swoich najbliższych? Proszę odpowiedzieć sobie na to pytanie. 

AKTUALIZACJA


Informacja o opublikowanej dziś (12.04) decyzji władz Oddziału IPN w Gdańsku

"Wobec pracownika wyciągnięte zostały surowe konsekwencje dyscyplinarne przewidziane w kodeksie pracy, to jest kara nagany na piśmie ze wszystkimi następstwami, w tym finansowymi. Pracodawca decydując się na wymierzenie kary nagany, miał na względzie długoletnią pracę w Instytucie oraz fakt, że do osiągnięcia wieku emerytalnego został pracownikowi jedynie rok, a także wyrażenie żalu za zachowania niedopuszczalne dla urzędnika państwowego, których kategorycznie nie akceptujemy".


Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Radia Weekend FM/portalu weekendfm.pl wyrażonej na piśmie pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Komentarze do artykułu 7

Ci którzy powinni się bać IPN już się go nie boją. Rozgrywają bardzo ważną instytucję dla Państwa Polskiego, jak naiwne dzieci szukające złotego Grala we mgle. A tu potrzebna jest jasność i klarowność działania. A przede wszystkim zdecydowanie i skuteczność. Chociażby tak jak to robią inni.

 

2018-04-13 10:36:31, ~fishka

Podzielam opinię "Starego Pryka" o nic nierobieniu przez IPN. To pieniądze wyrzucone w błoto. Niestety kolejne 20 mln złotych należące do Polaków zostaną tym razem utopione w oceanach i morzach przez Polską Fundację Narodowa za pośrednictwem żeglarza Mateusza, znanego mieszkańcom naszego powiatu z tytułu " siania wiatru " w Swornychgaciach. Tu chyba nie chodzi o nieudolność i nietrafione pomysły, ale po prostu o maksymalne dojenie państwowej kasy, zgodnie z zasadą czego się nachapiemy-to nasze. Polacy się budzą. Nareszcie.

 

2018-04-13 10:07:03, ~ja, zwykły....

Ciesz się Pan, że RTuday i CNN nie zmusiły by przepraszać za polskie auswitz ...

 

2018-04-13 10:06:59, ~ahmet von thun

"batiuszka". Jak profesor ci teraz odpowie jak został przez strach przed poprawnością polityczną spacyfikowany. Swoją drogą gdzie był IPN gdy watahy trolli jeździły po żołnierzach niezłomnych jak po ruskiej kobyle w Internecie. Co zrobił by prawda o zbrodniach komunistycznych przebiła się do zbiorowej świadomości? Coś tam zrobił, ale czy wystarczająco? Po miejscowości Czarne tego najzupełniej w świecie nie widać.

 

2018-04-12 16:16:46, ~stary już pryk

P. Szubarczyk słusznie się oburza. Jak można nie stosować się do woli pisu i kwestionować działania pisowskiego ramienia propagandowego jakim jest ipn ? Gdy jednak słupki pisu wzrosną, to drodzy mieszkańcy Czarnego, któregoś ranka obudzicie się w rzeczywistości okraszonej okazałym i już poświęconym pomnikiem "rycerzy" zwanych też bandytami. Jest przy tym nadzieja, że wzmocnią wam posterunek policji, by wzorem pomnika smoleńskiego miał dostateczną ochronę przed kochającym obecne pomysły rządzących suwerenem. Szkoda, że to wszystko nas tyle kosztuje-niesnaski w rodzinach, pieniądze, opinię w świecie itd. Droga donikąd, bo zawsze znajdą się Polacy, którzy na białe będą mówić białe, a na czarne-czarne, wbrew prawdzie wygłoszonej przez szeregowego posła.

 

2018-04-12 14:04:28, ~copy

"Broniłem wartości patriotycznych, broniłem dobrej sławy Żołnierzy Wyklętych, zwłaszcza atakowanego bez pardonu majora "Łupaszki". Drogi panie Szubarczyk - IPN którego jest pan pracownikiem w 2005 roku prowadząc śledztwo w sprawie zbrodni Burego, dowódcy oddziału PAS-NZW utworzonego we wrześniu 1945 roku na bazie drugiego szwadronu rozwiązanej V Brygady Wileńskiej, dowodzonej przez majora Zygmunta Szendzielarza ps. Łupaszka, stwierdził w postanowieniu o umorzeniu tegoż śledztwa: „Zabójstwa tych osób należy rozpatrywać jako zmierzające do wyniszczenia części tej grupy narodowej i religijnej, a zatem należące do zbrodni ludobójstwa, wchodzących do kategorii zbrodni przeciwko ludzkości". Kogo pan bronił?

 

2018-04-12 13:19:58, ~batiuszka

Prawda panie Birosz, jak mawiał Marszałek, jest jak dupa, każdy ma swoją. I jak w piosence Garczarka z czasów pierwszej Solidarności "Przyjaciół nikt nie będzie mi wybierał, wrogów poszukam sobie sam. Dlaczego k...wa mać bez przerwy poucza ktoś w co wierzyć mam?"

 

2018-04-12 13:14:15, ~rycerz

Treść Twojego komentarza

Twój podpis

Przepisz kod z obrazka

Wysłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu korzystania z forum weekendfm.pl i jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie przez `Petrus Polska` Sp. z o.o. danych osobowych dla celów związanych z zamieszczeniem opinii na stronie weekendfm.pl

Dodaj komentarz
  • poniedziałek, 16 kwietnia 2018 15:14

Człuchów:

Proces byłego burmistrza Debrzna jeszcze potrwa

Sport:

Kariera:

Reklama

Polska i Świat:

Reklama

Najnowsze komentarze:

Blisko 1,5 tys. osób wzięło udział w akcji sadzenia lasu w leśnictwie Dywan

A kto pomoże prywatnym właściciela lasów nikt za darmo nie chce sadzić lasów

 

2018-04-23 20:02:42, ~Xxx

Człuchów wśród samorządów najbardziej zaangażowanych w kulturę w Polsce

Do mieszkaniec. Ma się bardzo dobrze! Trzeba tylko umieć korzystać z tych dobrodziejstw kulturalnych. Siedząc w domu i narz...

 

2018-04-23 19:11:15, ~Tak

Będzie drugi przetarg na budowę molo w Więcborku

Super

 

2018-04-23 18:43:42, ~AD

Co dalej z pomysłem budowy basenu w Sępólnie Krajeńskim?

Jakie będą miesięczne koszty basenu po wybudowaniu i z jakich pieniędzy będą pokrywane ?

 

2018-04-23 18:39:59, ~AD

Radni z Rzeczenicy na razie nie zrzucą się na nowy sprzęt dla człuchowskiego szpitala

Kondycja szpitala? Jest bardzo trudna i ciężka ale jakoś się turla jak wiele szpitali w Polsce. Ale jak ma być lepiej jak ...

 

2018-04-23 18:12:11, ~Ja

Człuchów wśród samorządów najbardziej zaangażowanych w kulturę w Polsce

No chyba tak jest, bo Adam Bondarenko daje radę :)

 

2018-04-23 16:34:57, ~Olo

Copyright © 2001-2018 Radio Weekend, PETRUS Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu - polityki prywatności - polityki plików cookies
Powiadomienie o plikach cookie Strona korzysta z plików cookies do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności. zamknij