Zamknij okno  X

Reklama

Radio Weekend

Słuchaj on-line:

Słuchaj Radia Weekend

Teraz Gramy (graliśmy wcześniej):

.

.

Na antenie:

.

.

Napisz do nas:

Reklama

Restauracja Człuchów
  • środa, 11 kwietnia 2018 10:57

Gmina Człuchów:

Strażacy z Polnicy w gminie Człuchów narzekają na stan swojego jedynego wozu

Przez kolejną awarię nie dojechali na akcję.

Fot. OSP w Polnicy/Facebook

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Polnicy przez awarię wozu bojowego nie dojechali w niedzielę (8.04) na akcję. Uszkodzeniu uległ zawór hamulca górskiego. Usterka została usunięta szybko, ale samochód był już w stanie tylko wrócić do remizy. Jak dowiedziało się Weekend FM, to nie pierwsza taka sytuacja. Mniejsze lub większe awarie zdarzają się coraz częściej. Jelcz, o którym mowa, ma już 31 lat. Strażacy z Polnicy zarzucają władzom gminy Człuchów, że te od kilku lat pozostają głuche na ich apele o zakup nowego wozu. "Chcemy nieść pomoc, ale często nie jesteśmy w stanie" - mówi Weekend FM naczelnik OSP w Polnicy Damian Chojnacki:

- Był komendant gminny z komendantem powiatowym tutaj na rozmowach w Gdańsku. W tym roku było zielone światło, było około 500 tys. na nowe auto, tylko potrzebne nam zielone światło od gminy. My nawet byśmy pochodzili po sponsorach, wszyscy chcą dać pieniądze, ale musi być zielone światło od gminy, która będzie musiała prawdopodobnie dorzucić 300 tys.

 

Jak do tych zarzutów odnosi się wójt Adam Marciniak?

Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Polnicy nie powinni spodziewać się, że w najbliższym czasie gmina Człuchów wyłoży pieniądze na zakup nowego wozu bojowego dla ich jednostki. Chcą wymiany awaryjnego jelcza z 1987 roku, ale wójt odpowiada, że samorządu nie stać teraz na tak duży wydatek.

"Nie może być tak, że po jednej awarii potniemy ten pojazd na żyletki. On przechodził wszystkie badania techniczne i został dopuszczony do ruchu. Być może potrzebny jest dodatkowy przegląd" - mówi Weekend FM wójt gminy Człuchów Adam Marciniak:

- To nie jest taka prosta sprawa, to nie jest wydatek 100 zł i trzeba do tego podchodzić racjonalnie, natomiast jeśli chodzi o krzyki, naprawdę jestem niewrażliwy. Jestem wrażliwy na argumenty. Jeżeli ktoś myśli, że wrzaskami coś wywojuje, to wywojuje to, że tylko inne jednostki straży pożarnej mogą dostać środki większe, bo będzie do nich po prostu większe zaufanie.

Adam Marciniak

Zdaniem Adama Marciniaka, w ciągu trzech lat samorząd najprawdopodobniej dołoży się do zakupu nowego, ciężkiego wozu bojowego. Nie przesądza jednak, która jednostka go dostanie.


Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Radia Weekend FM/portalu weekendfm.pl wyrażonej na piśmie pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Komentarze do artykułu 19

Po co na spotkanie?? Żeby usłyszeć to samo gadanie o niczym??a gdzie jest wójt jak go zapraszamy na te spotkania!! Rodzinnie nie rodzinnie chociaż mamy odwagę podpisać się swoim nazwiskiem pod tymi słowami nie to co osoba z polnicy która jest tylko wyszczekana jak nikt nie wie o kogo chodzi!!!

 

2018-04-15 14:09:54, ~NATALIA GAŁAN

Głupie czepianie się pana Wójta!!! Nasza wieś dostała bardzo dużo.Inne tyle nie dostały.A wóz kochani lepiej częściej sprawdzać i będzie dobrze.A nie robić burze jak się coś stanie dopiero.Czepiajac się zebrania skoro to tak ważny temat gdzie byli strażacy ,mogli wypowiedźiec się na zebraniu ????? a nie rodzinnie atakować na Facebooku.

 

2018-04-14 18:25:29, ~Xxxxx

Proszę was ten wóz jest w bardzo dobrym stanie ten Jelcz przeżyje jeszcze nie jednego mercedesa jest tani w eksploatacji po co im lepszy wóz skoro i tak jadąc do poważnego pożaru tym strażaka każą nie przeszkadzac bo zawodowca utrudniają prace. Mam gdzieś te wybory ale wolałbym zainwestować w inne rzeczy niż to.

 

2018-04-12 22:54:44, ~Psp

Jesli ktos jest złym i niegospodarnym włodarzem powinienen zostać odwołany i wywieziony na taczce.Ponieważ juz nie spełnia funkcji służenia dobrem społeceństwu,które go wybrało.Jesli nie ma dialogu nie ma współpracy.

 

2018-04-12 06:57:33, ~obserwator

A ja swoje nie słucham nie oglądam ma to ...

 

2018-04-11 21:41:20, ~Car2

Wystarczy, że w jednym roku nie wypłacą premii dla urzędników i będzie na wóz dla OSP.

 

2018-04-11 21:06:26, ~lopezzz

Przyjedzie do gminy Chojnice, to sobie zobaczycie jaj nasza gmina o nas dba... Niektóre JRG nie maja tyle szprzetu i takiego, jsk OSP powiatu Chojnickiego. Nam dają duzo pracy, ale i doceniają i szanuja. Za to dziękujemy i zawsze jesteśmy gotowi na największe poswiecenie.

 

2018-04-11 20:02:43, ~Madmax

Jakas Irlandia?? przeciez za miedzą jest Ukraina i jeszcze ci ludzie maja mentalnośc ukrainską.Jak wszystko sie rozwali to usiądą i bedą dumac:) To taka ironia oczywiscie , ale cos w tym jest.kazdy widzi jaki jest Człuchów.

 

2018-04-11 19:51:26, ~etrh

Ludzie jasno widzicie jak działa i co o was myśli stara kadra , wkrótce wybory zastanówcie sie czy nie warto zaryzykować i wreszcie nasz powiat oddać w inne ręce młodych myślących inaczej ludzi, starosta wójt burmistrz sa na tych stołkach za długo i ci ludzie nie gwarantują że zajmą się waszymi sprawami oni to stare lisy i im sie po prostu nie chce już zabiegać o względy ludzi czyli starać sie o polepszenie bytu ich, macie szanse bo jak znowu ja zmarnujecie to naprawiajcie ten wóz bo nikt innego wam nie kupi

 

2018-04-11 19:30:30, ~cvasior

Patrząc na powiat człuchowski to STRAŻ naprawdę jeździ antykami poza kilkoma wyjątkami. Na równi z wałeckim. Tam to nawet JRG ma starego Jelcza 004. A może włodarze zaczerpnęli by języka w powiecie złotowskim nt. Jak to robić żeby wymienić sprzęt w OSP. Stanu posiadania tych straży można tylko pozazdrościć. Ale przechwałki za ile to się działkę sprzedało no i oczywiście brak fotoradarów jako kury. Tylko niech zarządcy majątku pamiętają że to na nich ciąży zapewnienie ochrony ppoz. Klamoty na kołki i niech się pali. Szybko będzie przesunięcie w budżecie.

 

2018-04-11 17:30:13, ~Reagujący na syrenę.... jeszcze

W Irlandii psy już d. szczekają. Zmywaki przegrzały się i nie ma już co zmywać :) Ocknijcie się. Na świecie już mówią o drugiej Polsce, a wy nadal stereotypami jedziecie...

 

2018-04-11 17:10:16, ~misia kisia

Hehehe elektryka w wozie bojowym a zawor hamulca widzę ze ktos co sie podpisał jako osp rzeczywiście zna sie na mechanice :) mysle ze to zostalo napisane celowo pobiewaz nikt ze strazakow nie pomylilby faktów:) brawo dla autora co świadczy że chyba pracuje za biurkiem

 

2018-04-11 16:51:48, ~Osp

My nie chcemy Irlandii!!! My chcemy normalnosci!!! :)

 

2018-04-11 15:52:47, ~Gmina Człuchów oczami mieszkańców

Widzę propaganda sukcesu ludzi z władzy. Polnica co dostała? Myla sie fakty gdyz nikt niczego nie daje! to ludzie sobie wybudowali za swoje pieniądze. Gmina nie jest prywatnym sponsorem w osobie wójta i sekretarza. A 120 tyś na działalność osp w całej gminie zrzeszającej blisko sto ludzi to ma być powód do dumy. Na same premie 3 osób wójt wydał w zeszłym roku blisko 50 tyś złotych !!! Więc o czym my tutaj mówimy...

 

2018-04-11 15:39:53, ~Zainteresowany

głosujta na nas my wam zrobimy drugą Irlandię :)

 

2018-04-11 15:06:46, ~Gmina Człuchów oczami mieszkańców

Strażacy z Polnicy nie powiedzieli, że przyczyną awarii był w elektryce, za który prawdopodobnie odpowiada jakiś spec co coś tam nie sprawdził jak należy i zablokowały się hamulce. Znam to auto (ok. 50 tys. przebiegu) i wiem, że jak będzie właściwie konserwowane to jeszcze posłuży ładnie. Jestem strażakiem z innej jednostki gminnej i wiem jakie są możliwości i wiem jak straż w gminie się pozytywnie zmieniła - zakupiono masę sprzętu. To co się dzieje w Polnicy to prawdopodobnie jest motywowane polityką lokalną kilku niezadowolonych osób co myślą, że na tym wypłyną. Gmina przeznacza na OSP corocznie ok 120 tys. zł i to nie jest mało. Włączanie się strażaków w kampanię wyborczą jest niegodne munduru i tego czym OSP ma się zajmować. Wójt ma rację. Zrobić przegląd porządny i powiedzieć sobie czy to jest auto do użytku czy nie i wtedy myśleć, a nie beczeć w rękaw na facebooku. Polnica i tak dostała najwięcej inwestycji w calej gminie: nowa świetlica, nowa szkoła, piękne przedszkole, nowa sala gimnastyczna, remont drogi z chodnikami, remont kościoła, kanalizacja, wodociągi i wiele innych . I ciągle im mało! Dajcie lepiej to auto do Rychnów to się bardzo ucieszą.

 

2018-04-11 14:40:03, ~osp

Wójt mówi o racjonalności wydatkowania pieniędzy? W latach 2009 - 2014 wydała na korala prawie 3 miliony złotych na finansowanie zawodników po czym nie przyznał dotacji i doprowadził do likwidacji klubu. Teraz daje 240 tyś na uczniowski klub sportowy gdzie zamiast dzieci przybywać to ubywa. To jest racjonalne ? O co w tym wszystkim chodzi ? Naprawdę to przestaje już być śmieszne

 

2018-04-11 13:10:53, ~Wrrr

W ciągu trzech lat mam nadzieje ze Pana już nie będzie i chwała za to. Mam nadzieję że dożyjemy czasów kiedy będziemy mogli z władza porozmawiac na wszystkie tematy.

 

2018-04-11 13:00:59, ~Tede

Jak czytam ta wypowiedź to mam wrażenie że to jest Szantaż !!! Czy naprawdę w tej gminie nikt już nie może nic powiedzieć ? Gdzie tu merytoryczna rozmowa z włodarzem. Tylko groźby

 

2018-04-11 12:49:24, ~Były mieszkaniec

Treść Twojego komentarza

Twój podpis

Przepisz kod z obrazka

Wysłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu korzystania z forum weekendfm.pl i jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie przez `Petrus Polska` Sp. z o.o. danych osobowych dla celów związanych z zamieszczeniem opinii na stronie weekendfm.pl

Dodaj komentarz
  • poniedziałek, 16 kwietnia 2018 15:14

Człuchów:

Proces byłego burmistrza Debrzna jeszcze potrwa

Sport:

Kariera:

Reklama

Polska i Świat:

Reklama

Najnowsze komentarze:

Blisko 1,5 tys. osób wzięło udział w akcji sadzenia lasu w leśnictwie Dywan

A kto pomoże prywatnym właściciela lasów nikt za darmo nie chce sadzić lasów

 

2018-04-23 20:02:42, ~Xxx

Człuchów wśród samorządów najbardziej zaangażowanych w kulturę w Polsce

Do mieszkaniec. Ma się bardzo dobrze! Trzeba tylko umieć korzystać z tych dobrodziejstw kulturalnych. Siedząc w domu i narz...

 

2018-04-23 19:11:15, ~Tak

Będzie drugi przetarg na budowę molo w Więcborku

Super

 

2018-04-23 18:43:42, ~AD

Co dalej z pomysłem budowy basenu w Sępólnie Krajeńskim?

Jakie będą miesięczne koszty basenu po wybudowaniu i z jakich pieniędzy będą pokrywane ?

 

2018-04-23 18:39:59, ~AD

Radni z Rzeczenicy na razie nie zrzucą się na nowy sprzęt dla człuchowskiego szpitala

Kondycja szpitala? Jest bardzo trudna i ciężka ale jakoś się turla jak wiele szpitali w Polsce. Ale jak ma być lepiej jak ...

 

2018-04-23 18:12:11, ~Ja

Człuchów wśród samorządów najbardziej zaangażowanych w kulturę w Polsce

No chyba tak jest, bo Adam Bondarenko daje radę :)

 

2018-04-23 16:34:57, ~Olo

Copyright © 2001-2018 Radio Weekend, PETRUS Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu - polityki prywatności - polityki plików cookies
Powiadomienie o plikach cookie Strona korzysta z plików cookies do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności. zamknij