Zamknij okno  X

Reklama

Radio Weekend

Słuchaj on-line:

Słuchaj Radia Weekend

Teraz Gramy (graliśmy wcześniej):

.

.

Na antenie:

.

.

Napisz do nas:

Napisz do nas

Reklama

Odejewscy Wesela
  • środa, 14 marca 2018 10:20

Człuchów:

Operator telefonii komórkowej odnosi się do protestów mieszkańców Człuchowa

Wracamy do tematu protestów mieszkańców Człuchowa przeciwko budowie wieży telefonii komórkowej.

fot. Wojciech Piepiorka

W tej sprawie wypowiedział się operator - firma Polkomtel. Szczegóły w relacji naszego człuchowskiego reportera Wojciecha Piepiorki:

Arkadiusz Majewski z Działu Komunikacji Korporacyjnej zapewniał, że operator robi wszystko po to, żeby polepszyć jakość swoich usług. Jeśli jednak z e-maila, którego otrzymałem, wyrzuci się wszystkie PR-owe stwierdzenia, dowiemy się, że na nową wieża mają zostać przeniesione nadajniki z komina ciepłowni przy ulicy Średniej. Jak czytam, nowa lokalizacja nie jest idealna, ale lepszej nie udało się znaleźć. Z e-maila dowiaduję się też, że wieża nie jest w bliskim sąsiedztwie zabudowań mieszkalnych, bo od najbliższych jest 90 metrów. Arkadiusz Majewski zapewnia też, że stacja bazowa spełnia wszystkie polskie normy, które są jednymi z najostrzejszych w Europie. Jak napisał - cytuję - "Po wybudowaniu [wieży] są przeprowadzane niezależne pomiary natężenia pola, których wyniki są dostarczane do wydziału środowiska urzędu miejskiego". Czy zmiana lokalizacji masztu jest możliwa? Gdybym to ja miał zinterpretować przekaz z Polkomtelu, nie liczyłbym na to, że operator wycofa się z planów budowy wieży przy ulicy Szczecińskiej.

relacja

Przypomnijmy, że wydane przez starostę człuchowskiego pozwolenie na budowę masztu spotkało się z protestami mieszkańców osiedli Witosa i Sikorskiego. Rozpozna je wojewoda pomorski.

Cały tekst odpowiedzi firmy:

Dzień dobry,
Plus jak każdy operator sieci mobilnej, w celu zapewnienia właściwego poziomu usług świadczonych klientom swojej sieci, projektuje kolejne stacje bazowe pracujące w oparciu o standardowe urządzenia telekomunikacyjne, posiadające świadectwa zgodności z normą. Stacje te, by zapewnić właściwy poziom usług i sygnału, umożliwiającego wykonywanie połączeń tak komercyjnych jak i ratunkowych, lokalizowane są zgodnie z siatką projektowaną przez inżynierów i uwzględniającą tłumienie sygnału związane z ukształtowaniem terenu i jego zabudową. Dla każdej stacji przed uruchomieniem musimy uzyskać wszystkie wymagane polskim prawem zezwolenia, również te określające dopuszczalne normy w zakresie oddziaływania na otoczenie. Należy podkreślić, że polskie normy to jedne z najostrzejszych w Europie.
W przypadku stacji, o której mowa, ma ona zastąpić dotychczasową na kominie Przedsiębiorstwa Komunalnego przy ul. Średniej. Najbliższą lokalizację, która choć nie jest idealna, ale udało się pozyskać w tym rejonie jest właśnie Człuchów Zachód. Nie jest ona w bliskim sąsiedztwie zabudowań, bo do najbliższych zabudowań mieszkalnych jest ponad 90 m. Jak już wcześniej wspomniałem, projektowana stacja spełnia wszelkie polskie normy dotyczące natężenia promieniowania elektromagnetycznego. Ocena oddziaływania na środowisko jest przeprowadzana poprzez niezależne akredytowane laboratoria projektowo-pomiarowe. Po wybudowaniu są przeprowadzana niezależne pomiary natężenia pola, których wyniki są dostarczane do wydziału środowiska urzędu miejskiego.
W styczniu bieżącego roku wydane zostało przez Starostę Człuchowskiego pozwolenie na budowę wspomnianej stacji, a wobec odwołań od tej decyzji zostało ono przekazano do Wojewody Pomorskiego i czekamy obecnie na rozstrzygnięcie.
Proces budowy nowych stacji BTS jest skomplikowany, a na jego przebieg wpływa wiele aspektów. Nie każda lokalizacja może być brana pod uwagę, a najmniejsza zmiana w tym zakresie wydłuża cały proces inwestycyjny i powoduje, że pozbawiamy naszych użytkowników możliwości korzystania z najnowszych technologii.

Pozdrawiam,
Arkadiusz Majewski
Starszy Specjalista
Dział Komunikacji Korporacyjnej

 

Więcej na ten temat:


Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Radia Weekend FM/portalu weekendfm.pl wyrażonej na piśmie pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Komentarze do artykułu 16

Wstyd mi za naszych mieszkańców Człuchowa, naprawdę coś nie tak z naszymi mieszkańcami miasta jest i z przykrością stwierdzam że chojniczanin ma dużo racji. Popatrzcie sobie na Chojnice i na Człuchów, z takim podejściem to zawsze będziemy zaściankiem względem Chojnic. Mamy Wójta, który przed kamerami mówił, że ma wszystko w dupie - to "super" reklama dla naszego regionu.

 

2018-03-17 10:17:31, ~Aleksandra

"Mi wasz protest nie przeszkadza..." tak samo jak nam wasze wcześniejsze utyskiwania na "czystą" wodę w chojnickim basenie i teraz nt. podwyżek wody i ścieków. Nie oznacza to jednak, że zrobię się ekspertem w sprawach wody i ścieków i stwierdzę, że jeżeli nie chcecie podwyżek to kąpcie się w jeziorze a swoje potrzeby załatwiajcie w innych miejscach za darmo. Nikt w Człuchowie nie twierdzi, że przekaźniki są niepotrzebne. Zdajemy sobie sprawę, że są potrzebne, ponieważ w dzisiejszych czasach przepływ informacji i wiedza decydują o konkurencyjności. Skoro operator zdecydował się na budowę masztu to oznacza, że jest zapotrzebowanie na jego usługi i biznes będzie opłacalny. I tutaj nie ma dyskusji. Protest dotyczy tylko miejsca postawienia (lokalizacji). Skoro wokół jest tyle innych miejsc, które nie wzbudziłyby tyle kontrowersji. Podoba mi się, że społeczeństwo walczy o swoje, choć moim zdaniem jest już po wszystkim.

 

2018-03-16 07:26:03, ~klk

non possumus - brutalny rygor to stosowała straż miejska z Człuchowa wobec innych kierowców. Mi wasz protest nie przeszkadza, tyle że się dziwię. Widać człuchowianie wola być "ciemnym ludem, który wszystko kupi" jak to powiedział obecny teraz prezes.

 

2018-03-15 19:33:22, ~chojniczanin

~chojniczanin Z dyskusji o lokalizacji budowy wierzy telefonii komórkowej doszliśmy do niemerytorycznej przepychanki o wyższości mieszkańców Chojnic nad mieszkańcami Człuchowa. Ja jednak uważam, że to nie wiedza i świadomość, tylko zamordyzm panujący w Chojnicach powoduje, że nie ma u Was protestów.

 

2018-03-15 10:54:11, ~non possumus

wróćmy do telefonii sprzed lat, telefony na korbkę i wsio haraszo.A może by tak firma Polkomtel, rzuciła hasło. Przez 10 dni w związku z tym wszyscy dzwonią za darmo!!! I co będzie się działo...

 

2018-03-15 07:07:39, ~RTI international

non possumus i jeszcze jedno wejdź sobie na mapę i zobacz jaka jest ilość stacji bazowych w Chojnicach, a jaka w Człuchowie, zobaczysz różnicę. Przyjedz do Chojnic i popatrz gdzie i jak są zamontowane anteny na pewno nie na 45 m masztach. W Chojnicach ludzie nie maja problemu ze stacjami bazowymi bo są bardziej świadomi i maja wiedzę przez co nie muszą bezsensownie protestować. Wszyscy się cieszą i korzystają z techniki. Zaproście UKE i niech wam zrobi pomiary pod nadajnikiem i obok routera WI-FI to może otworzycie oczy choć to mało prawdopodobne. W wolicie stawiać fotoradary i kroić kasę z podróżnych. Takim postępowaniem cofacie się w rozwoju ale to wasz wybór.

 

2018-03-15 00:01:16, ~chojniczanin

non possumus ludzie sami się wykańczają niezależnie co będziesz robił. Zobacz czym pala w piecach czy to w Chojnicach czy w Człuchowie. Zawsze się znajda specjaliści co pala śmieciami. U was ludzie protestując a lasują sobie mózgi promieniowaniem z routerów i innych telefonów i z tego dobrobytu nie chcą zrezygnować. Jakby mieli troche wiedzy to by sie cieszyli zamiast płakać.

 

2018-03-14 23:41:52, ~chojniczanin

blokujcie drogi w niedziele wolna od handlu w ramach protestu

 

2018-03-14 22:56:07, ~ktos

A gdzie w tych protestach niechęć do stawiania BTS-ów na zasadzie "nie bo nie"? Opór budzi lokalizacja, a nie sam fakt stawiania stalowej czy betonowej, 40-sto metrowej wieży... Zupełnie nie przekonuje mnie twierdzenie operatora, że nie ma gdzie jej postawić (bo może jest drugie dno w twierdzeniu, że "lepszej [lokalizacji] nie udało się znaleźć"), że nie ma innych dostępnych działek, bardziej oddalonych od "mieszkaniówki"...

 

2018-03-14 20:33:51, ~Cyklotyk

~chojniczanin jeśli prawo chroni jeziora i rzeki to tym bardziej na ochronę zasługują ludzie. I to właśnie miałem na myśli. Dotarło teraz .

 

2018-03-14 17:41:11, ~non possumus

Traktują mieszkańców osiedla, jak bufetowa mieszkańców kamienic. Tyle w temacie. Bogowie... Weź Pan sobie te radioaktywne zabawki i swoim dzieciom do piaskownicy wstaw. Mało miejsca na okolicznych polach?

 

2018-03-14 15:49:48, ~lilka

A nikt księdzu się nie sprzeciwiał kiedy to sobie na wierzy kościelnej u Jakuba zamontował takie nadajniki GSM. Teraz to święte nadajniki.

 

2018-03-14 14:40:56, ~Tom

Szanowni mieszkańcy osiedla w Człuchowie proponuje zlikwidować wszystkie BTS-y w Człuchowie wtedy osiągniecie swój cel. Chcąc zadzwonić lub skorzystać z internetu to przyjeżdżać będziecie do Chojnic. Rozważyłbym jeszcze likwidację linii elektroenergetycznych bo też promieniują oraz kanalizacji bo śmierdzi itp. Wrócicie do średniowiecza tylko nie zapomnijcie postawicie sobie kilka fotoradarów aby mieć z czego żyć.

 

2018-03-14 13:53:35, ~chojniczanin

non possumus czy budynki względem masztu są jeziorem ? Bo tak wynika z twojej wypowiedzi. Idąc twoim niewłaściwym tokiem myślenia można bybylo powiedzieć, że nie wolno nic wybudować w odległości 100m od budynku bo nic nie mozna wybudować w pasie 100 od lini brzegowej jeziora. Pozdrawiam

 

2018-03-14 13:36:33, ~chojniczanin

Polskie prawo zabrania budowy budynków w odległości mniejszej niż 100 m od linii brzegowej jeziora czy rzeki a w Człuchowie "władza" zezwala na postawienie masztu o wysokości wieży zamkowej w odległości 90 m od zabudowań mieszkalnych. Czy to jest stawianie sobie pomników już za życia.?

 

2018-03-14 12:16:25, ~non possumus

Ludzie jesteście niewolnikami systemu i tyle. Nic nie zdziałacie

 

2018-03-14 11:07:09, ~gacek

Treść Twojego komentarza

Twój podpis

Przepisz kod z obrazka

Wysłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu korzystania z forum weekendfm.pl i jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie przez `Petrus Polska` Sp. z o.o. danych osobowych dla celów związanych z zamieszczeniem opinii na stronie weekendfm.pl

Dodaj komentarz

Sport:

Reklama

Polska i Świat:

Reklama

Najnowsze komentarze:

W Człuchowie powstanie strefa płatnego parkowania?

"Obaj twierdzą też, że człuchowianie nie są jeszcze gotowi na ustanowienie strefy płatnego parkowania. A przekonywan...

 

2018-03-23 21:26:19, ~tak bebe

"Edukacja, wiedza, rodzicielstwo". Czarny protest w Chojnicach

Moja koleżanka zapłaciła dzisiaj za konsultację specjalisty 120zł za 4 min. Wypisanie recepty, a raczej jej przedłużenie...

 

2018-03-23 21:20:47, ~ala

Droga Rozwory - Prusinowo w powiecie człuchowskim została zamknięta. Część jezdni się zapadła

Już czas by cały odcinek Debrzno Rozwory Prusinowo po Berlinke wymienić na nową nie pokleic tylko położyć nową na co w ...

 

2018-03-23 20:40:17, ~Irena

"Edukacja, wiedza, rodzicielstwo". Czarny protest w Chojnicach

Ciekawe czemu te stare klempy wpierd... się w sprawy mlodych

 

2018-03-23 20:18:56, ~Gruby

Tą machinę nienawiści napędzają biskupi.

 

2018-03-23 20:00:35, ~pepees

PISOWSCY HEJTERZY JUŻ DZIAŁAJĄ - szanowny Janie daruj sobie te wypociny bo czasy ciemnego ludu mineły. to nie średniowiecze.

 

2018-03-23 19:58:50, ~KATOLIK

Copyright © 2001-2018 Radio Weekend, PETRUS Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu - polityki prywatności - polityki plików cookies
Powiadomienie o plikach cookie Strona korzysta z plików cookies do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności. zamknij