Zamknij okno  X

Reklama

Radio Weekend

Słuchaj on-line:

Słuchaj Radia Weekend

Teraz Gramy (graliśmy wcześniej):

.

.

Na antenie:

.

.

Napisz do nas:

Napisz do nas

Reklama

JANPA
  • galeria: 5
  • piątek, 3 listopada 2017 7:09

Kultura:

Zespół Tańca Nowoczesnego "Rytm" finalistą tanecznych Mistrzostw Świata w Danii

Sukces kościerskich tancerzy.

Zespół Tańca Nowoczesnego "Rytm" z Kościerzyny finalistą tanecznych Mistrzostw Świata w Danii. Zawody odbyły się pod koniec października w Kopenhadze. Na parkiecie o miano najlepszych rywalizowało kilka tysięcy tancerzy z 29 krajów świata.

"Rytm"z Kościerzyny startował w 2 kategoriach tanecznych. W mini formacjach Hip - Hop znalazł się w gronie pięciu najlepszych zespołów tanecznych na świecie. Grupa z Kościerzyny wywalczyła też 11. miejsce w kategorii formacje, również w stylu Hip - Hop. " To dla nas ogromna radość i motywacja do dalszej pracy" - mówi Weekend FM instruktorka i założycielka zespołu Joanna Szwed:

- Jesteśmy przeszczęśliwi i jest to taka kropka nad "i", co nie znaczy, że obrastamy w piórka i uważamy siebie za najlepszych. Miło nam, że jury międzynarodowe doceniło pracę moich tancerzy i choreografa, który jest również tancerzem tej grupy i szkolimy się dalej, pracujemy nad następnym sezonem.

Joanna Szwed

Dodajmy, że pół roku wcześniej zespół "Rytm" z Kościerzyny zdobył podwójne wicemistrzostwo kraju, a w czerwcu został finalistą tanecznych Mistrzostw Europy.

Dowiedz się więcej:

Na swoim koncie mają wiele znaczących sukcesów. Zdobyli tytuł podwójnego tanecznego wicemistrza kraju, a także finalisty Europy. Niedawno znaleźli się też w gronie pięciu najlepszych zespołów tanecznych na świecie.
Zespół Tańca Nowoczesnego "Rytm" z Kościerzyny został finalistą Mistrzostw Świata w Danii. Z założycielką oraz członkami formacji rozmawiała nasza kościerska reporterka Klaudia Cieplińska - Bednarek:


Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Radia Weekend FM/portalu weekendfm.pl wyrażonej na piśmie pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Komentarze do artykułu

Treść Twojego komentarza

Twój podpis

Przepisz kod z obrazka

Wysłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu korzystania z forum weekendfm.pl i jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie przez `Petrus Polska` Sp. z o.o. danych osobowych dla celów związanych z zamieszczeniem opinii na stronie weekendfm.pl

Dodaj komentarz

Sport:

Reklama

Polska i Świat:

Reklama

Najnowsze komentarze:

Kierująca wypadła z auta podczas dachowania. Droga była zanieczyszczona przez sprzęt rolniczy

A paniusia jak szybko jechala i to bez zapietych pasow zapewne

 

2017-11-24 20:42:04, ~Ok

oj ludzie noga z gazu, a "cb" jaki obowiązek - umyj swoje auto bo tablic nie widać i noga z gazu wolniej też dojedziesz

 

2017-11-24 20:17:33, ~nie rolnik

Zrewitalizują park w Lotyniu i kilka innych miejsc

Dopiero za dwa lata a miało być tak pięknie już w2018 w Ciechocinek. No to poczekamy sobie może jeszcze trzy lata. Chyba ...

 

2017-11-24 19:47:34, ~Ciechocinianka

Elżbieta Józefowska nie jest już przewodniczącą Rady Miejskiej Człuchowa

Zwyczajnie mamusia z tatusiem tego betonowego układu się pokłócili. Dzieci ,te naturalne i te adoptowane ,odpowiedziały si...

 

2017-11-24 19:36:10, ~non possumus

Noclegownia PKP w Chojnicach jednak będzie w rejestrze zabytków. Jest decyzja

Masakra za kilka lat i tak samo by się zawaliło.... nie będzie ani fajnego dworca ani połączeń.

 

2017-11-24 19:03:41, ~obywatel

Skazany za korupcję sędzia z Kościerzyny prawomocnie wydalony z zawodu

Popieram taką decyzję.