Zamknij okno  X

Reklama

Radio Weekend

Słuchaj on-line:

Słuchaj Radia Weekend

Teraz Gramy (graliśmy wcześniej):

.

.

Na antenie:

.

.

Napisz do nas:

Napisz do nas

Reklama

JANPA
  • czwartek, 2 listopada 2017 10:45

Powiat sępoleński:

Radni powiatu sępoleńskiego pytają o podwyżki dla urzędników po zakończeniu programu naprawczego

Czy pracownicy starostwa powiatowego w Sępólnie Krajeńskim i podległych mu jednostek mogą liczyć na podwyżki wynagrodzeń?

fot. Daniel Frymark

O analizę wysokości zarobków pytał na ostatniej sesji rady powiatu radny Tomasz Fifielski. Wszystko za sprawą 3-letniego programu naprawczego finansów, który kończy się w tym roku.

Więcej szczegółów tej sprawy zna nasz sępoleński reporter Maciej Bór:

Tomasz Fifielski pytał na sesji o podwyżki nie tylko dla pracowników starostwa powiatowego, ale wszystkich jednostek organizacyjnych powiatu sępoleńskiego. Jak mówił najniższa krajowa wzrasta, a wynagrodzenia w powiecie stoją w miejscu.

- Wzrost przez 2 lata najniższej krajowej 250 zł, a wynagrodzenia naszych pracowników w starostwie - wiadomo, był program naprawczy, więc prośba, aby o tych pracownikach pamiętać. Nie mieli żadnych podwyżek i już w projekcie budżetu, żeby to było widoczne.

A co na to zarząd powiatu? Z odpowiedzią od razu pospieszył wicestarosta Andrzej Marach, który obiecał przyjrzeć się sprawie, ale o szczegółach nie mówił.

- Przypomnę, że program naprawczy nie dotyczy pracowników już w tym roku, więc zwyżka wynagrodzenia była i może być, dotyczy program naprawczy tylko zarządu - starosty, wicestarosty, członków zarządu i skarbnika, natomiast myślę, że to jest jasne i oczywiste, my też o tym myślimy, to są nasi pracownicy, którzy ponieśli główną część tego programu naprawczego i będziemy robić wszystko, żeby im to wynagrodzić.

relacja


Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Radia Weekend FM/portalu weekendfm.pl wyrażonej na piśmie pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Komentarze do artykułu 7

Normalnie bieda padła na urzędników a co będzie jak padnie na nich blady strach kiedy to ktoś wpadnie na pomysł aby zlikwidować nikomu nie potrzebne powiaty .Znaczy się nikomu oprócz armii urzędników uszczuplających budżet kraju o ładne kilkadziesiąt miliardów .

 

2017-11-03 13:20:19, ~

Teraz Burmistrz dał podwyżki swoim pracownikom jak co roku i nikt nie psioczy (jak co roku duża podwyżka) sprzątaczka ma podstawę ciut mniejszą niż urzędnik w Powiecie.

 

2017-11-03 11:57:43, ~ddd

Podwyżka była aż 64 zł na rękę!!!

 

2017-11-03 11:54:14, ~PO

Prawda jest taka, że w samorządach na szczeblu gminnym i powiatowym dawno już nie było podwyżek. I tu się pojawia problem, po prostu pracując po godzinach w innych firmach kiwamy ręką na to, ważne że ZUS jest płacony, a to jest paranoją.

 

2017-11-02 21:45:55, ~urzedas

Program naprawczy a z drugiej strony podwyżki dla pracowników , jaki to ma sens i dla kogo jest Powiat , urzędników czy mieszkancow

 

2017-11-02 19:50:25, ~TD

drogi dziurawe i upadły szpital - no podwyżki się należą

 

2017-11-02 14:54:58, ~dfs

Ludzkie Pany w tym Sępólnie. W Tucholi od 2010 r. mamy program naprawczy, długi spłaca się kosztem pracowników, którzy nie mają żadnych waloryzacji wynagrodzeń. Nie wiem czy już teraz nie będzie trzeba wyrównywać wynagrodzeń do wysokości najniższego w kraju. Zarząd i radni nie podejmują tematu.

 

2017-11-02 14:12:54, ~Nikt

Treść Twojego komentarza

Twój podpis

Przepisz kod z obrazka

Wysłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu korzystania z forum weekendfm.pl i jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie przez `Petrus Polska` Sp. z o.o. danych osobowych dla celów związanych z zamieszczeniem opinii na stronie weekendfm.pl

Dodaj komentarz
  • piątek, 10 listopada 2017 7:17

Powiat sępoleński: Będą prowadzone negocjacje z jedną z firm

Nieudany przetarg na budowę domów dziecka

Sport:

Reklama

Polska i Świat:

Reklama

Najnowsze komentarze:

Kierująca wypadła z auta podczas dachowania. Droga była zanieczyszczona przez sprzęt rolniczy

A paniusia jak szybko jechala i to bez zapietych pasow zapewne

 

2017-11-24 20:42:04, ~Ok

oj ludzie noga z gazu, a "cb" jaki obowiązek - umyj swoje auto bo tablic nie widać i noga z gazu wolniej też dojedziesz

 

2017-11-24 20:17:33, ~nie rolnik

Zrewitalizują park w Lotyniu i kilka innych miejsc

Dopiero za dwa lata a miało być tak pięknie już w2018 w Ciechocinek. No to poczekamy sobie może jeszcze trzy lata. Chyba ...

 

2017-11-24 19:47:34, ~Ciechocinianka

Elżbieta Józefowska nie jest już przewodniczącą Rady Miejskiej Człuchowa

Zwyczajnie mamusia z tatusiem tego betonowego układu się pokłócili. Dzieci ,te naturalne i te adoptowane ,odpowiedziały si...

 

2017-11-24 19:36:10, ~non possumus

Noclegownia PKP w Chojnicach jednak będzie w rejestrze zabytków. Jest decyzja

Masakra za kilka lat i tak samo by się zawaliło.... nie będzie ani fajnego dworca ani połączeń.

 

2017-11-24 19:03:41, ~obywatel

Skazany za korupcję sędzia z Kościerzyny prawomocnie wydalony z zawodu

Popieram taką decyzję.