Zamknij okno  X

Reklama

Radio Weekend

Słuchaj on-line:

Słuchaj Radia Weekend

Teraz Gramy (graliśmy wcześniej):

.

.

Na antenie:

.

.

Napisz do nas:

Napisz do nas
  • poniedziałek, 4 września 2017 6:45

Powiat sępoleński:

Kto zwróci pieniądze wydane na walkę ze skutkami nawałnicy?

Prawie 400 tys. złotych wydało do tej pory sępoleńskie starostwo na walkę ze skutkami nawałnicy w powiecie.

Andrzej Marach fot. M. Bór/archiwum

Wiadomo, że faktury za noclegi i żywność dla inspektorów nadzoru budowlanego, żołnierzy, strażaków czy policjantów, a także na przykład na piły i paliwo opiewają na kwotę 180 tysięcy, a drugie tyle czeka w kolejce. Tymczasem w powiecie sępoleńskim cały czas obowiązuje program naprawy finansów, stąd obawy zarządu:

- Co z tego będzie później, to zobaczymy - czy nas za to będą ścigać, że to jest zakupione, zgodnie z procedurą, czy nam ktoś zwróci, czy gminy nam to zwrócą, czy wojewoda nam pomoże - tego na dzisiaj nie wiemy, nie zastanawialiśmy się nad tym. Po prostu to, co trzeba było, na to pieniądze musiały się znaleźć.

Andrzej Marach

Mówił na ostatniej sesji rady Powiatu Sępoleńskiego wicestarosta Andrzej Marach. Na razie Radni zdecydowali o utworzeniu specjalnego działu w budżecie dotyczącego zarządzania kryzysowego. To z niego mają pochodzić środki przeznaczone na likwidację skutków nawałnicy.


Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Radia Weekend FM/portalu weekendfm.pl wyrażonej na piśmie pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Komentarze do artykułu 17

Prawdę mówiąc to Powiaty w całej Polsce są niepotrzebne,są wszystkie zadłużone, jest tam armia urzędników do utrzymania za pieniądze nasze-podatnika.To tyle o Powiatach.

 

2017-09-07 11:20:51, ~

Krytyku ,,zzorzy,, czy aby wiesz ,że jesteś nieuleczalnie chory ? Tak zaślepiony jesteś jedną opcją ,ze normalnie nie zauważasz ,ze dzięki Bogu cały czas mamy demokrację .Każdy ma prawo pisać co uważa za słuszne byle nie krzywdził tym pisaniem innych.

 

2017-09-06 22:15:34, ~

MS , a bazuj sobie bazuj na czym chcesz a PO i tak już się nie podniesie ! Okazało się ,że Platforma to nie żadna partia inteligentów lecz ledwo ćwierć inteligentów.Kto to widział aby katechetka była min MSW, psychiatra min MONu , prezydentem ledwo mgr historii, któremu tatuś napisał pracę magisterską itd itd, można by wiele wyliczać, to nie był rząd fachowców co po 8 katach ich nierządów udowodnili.

 

2017-09-06 20:43:01, ~

Juz wole bazować na tym co mówią w Polsat news czy tvn 24, niż oglądać zaklamane wiadomości lub tvp info. Telewizja polska klamie i wiele zataja. Teleeexpress tez spadł na psy. A właśnie moherom wadzi gazeta wyborcza i TVN.

 

2017-09-06 16:23:22, ~ms

1945 oglądaj dalej kłamliwą TVP polecam również tv Północnej Korei jako wzór dla tego co lubisz. Jesteś zwykłym zakompleksionym prawicowcem, który tak jak Twoi idole brniesz w swoich osądach jako jedynych i słusznych. Każdy kto myśli inaczej jest lewakiem, zdradziecką mordą. Otóż nie oglądam żadnych informacji nadawanych przez jakąkolwiek stację w PL. Potrafię myśleć samodzielnie i wyciągać z tego wnioski, co niestety podobnym do Ciebie przychodzi z dużym problemem. W żadnej wypowiedzi nie broniłem PO i nie będę bronił. Po prostu krytykuję obecne działania rządu bo mogę, się z nimi nie zgadzać i nie wyzywam nikogo przy okazji. Jakoś nie znam polityka który nie kombinował, żeby zarobić przy okazji swojego urzędowania i chyba długo nie poznam bo tacy już są nasi wszelkiej maści politykierzy, ten sam stary zamknięty od lat układ. Jakiś czas temu wódę razem pili a teraz niby najwięksi wrogowie, jest to śmieszne i tragiczne jednocześnie.

 

2017-09-06 12:09:02, ~1979

1979, zaskoczę cię, bo ja wcale nie oglądam TV TRWAM , ale popieram tą telewizję.Oglądam jedynie TVP info a poza tym mam swój rozum, myślę samodzielnie , nigdy nie popierałem wszelkiego rodzaju lewactwo i takie TVN żadnych kłamstw mi nie wciśnie. Poza ty chciałbyś(aś? aby PiS po dwóch latach rządzenia odremontował zrujnowaną przez Platformę gospodarkę. Tak się nie da a i tak PiS ma wielkie sukcesy, powtarzam to po raz kolejny,że JAK SIĘ NIE KRADNIE to są pieniądze, wystarcza na 500+ i na wiele innych rzeczy.Gdyby ta wielka tragedia miała miejsce za rządów PO, to dopiero byłaby TRAGEDIA , nie byłoby tak wielkich pieniędzy dla poszkodowanych w nawałnicy.PO nic wielkiego nie zrobiło podczas powodzi jakie miały miejsce za ich panowania,(przypomnę jak Komorowski wizytował tereny powodziowe , jakie głupoty klepał, zresztą jak zwykle nic mądrego nie miał do powiedzenia, podobnie jak ta jego cała ekipa) dawało ludziom po 6 tys zł i to wszystko co mieli do zaoferowania. Miłego dnia , wiem,że do takich ludzi jak ty to i tak nie dotrze. Oglądaj sobie dalej to TVN i żyj w kłamstwie jakim ta lewacka stacja cię karmi.

 

2017-09-06 10:35:32, ~1945

1945 włącz myślenie wyłącz TV Trwam i RM, bo źle to na Ciebie wpływa. Sondaże to nic innego jak umiejętne wybranie grupy docelowej i zadanie odpowiedniego pytania, są tak samo miarodajne jak wróżeniu z fusów. Jest, źle bo spora grupa osób cały czas potrzebuje pomocy i dużego wsparcia, a nie wypełniania papierków i słuchania zapewnień. Tu trzeba działać i to szybko a nie patrzeć na słupki poparcia. Został tak naprawdę miesiąc albo i mniej do pierwszych przymrozków, i co wtedy rząd powie tym poszkodowanym. Załóżcie cieplejsze ubrania ??

 

2017-09-06 08:58:20, ~1979

1979 , jak zwykle bzdury piszesz! Guzik wiesz, a zabierasz głos.Ciekawe dlaczego wobec tego PiSowi rosną słupki poparcia a Platformie, Nowoczesnej, PSLowi stale spadają.Dlatego,że jest aż tak zle wg ciebie?Włącz myślenie a wyłącz TVN ! Dobrze ci radzę.

 

2017-09-06 08:33:34, ~1945

kiedyś to moglimy liczyć na Unię Europejską, a przez to co władza robi, nie będą chcieli pomóc:(

 

2017-09-05 21:22:06, ~sce

rząd pozostawił biednych ludzi samych sobie, a Macierewicz za grubą kasę kupuje sobie czekoladki... żal

 

2017-09-05 21:21:21, ~zal

Zorza , naucz się pisać po polsku, bo to co napisałeś się kupy nie trzyma .Dla poparcia PiSu w wyborach o.Rydzyk Polakom wcale nie jest potrzebny, Polacy mają swój rozum i wiedzą kogo popierać, a już na pewno nie poprą Platformy.Platforma jest SKOŃCZONA , wbij to sobie raz na zawsze do głowy !!!

 

2017-09-05 20:26:58, ~

Według mnie między innymi nie został wprowadzony stan klęski żywiołowej, bo GÓRA musiała by wydać masę pieniędzy. Teraz jest to w większości przerzucone na samorządy. Dobrze, że pomagają inne tereny kraju, każdy daje tyle ile może. Ale pomagając tutaj po części zabierają swoim ludziom w swoich powiatach, gminach, sołectwach. Nadal uważam, że rząd mógł i powinien zrobić o wiele więcej. Chwalą się, że nadwyżka budżetowa itp, to gdzie jest ta kasa, kolejki do lekarzy coraz większe, na 500+ też kombinuj, dzieci nie mają książek do szkoły. Sokoro jest według Morawieckiego tak dobrze z kasą na szczeblu centralnym to dla czego jest tak źle z kasą na szczeblu lokalnym ?? Bo kasa nie spływa na dół tylko zostaje na górze na zaspokojenie potrzeb politycznych tego rządu.

 

2017-09-05 17:55:31, ~1979

Zorza. Nie pozostawiłeś mi wyboru. Teraz zgadzam się z Tobą w 100%. Żal mi tylko poszkodowanych. Zima za pasem a wielu straciło nie tylko dach nad głową, ale i dorobek całego życia. Oni nadal potrzebują pomocy (może mniej żywności, ale materiały budowlane w każdej postaci). Również pozdrawiam..., także czytelników tego tematu.

 

2017-09-05 16:52:50, ~logik

,,logik,, całkowita zgoda z tym co napisałeś .Dlatego też napisałem ,, nie pojęte dla polskiego urzędnika ,,. Polskiego począwszy od samej góry a na dole skończywszy .Chociaż ten na dole najwięcej obrywa bo to on musi wykonać to co tam na górze napiszą . Tych na górze nikt nie zna tych na dole wszyscy znają .Mówisz powiat ma program naprawczy a któż do tego doprowadził ,że takowy musiano wdrożyć ? Czy winny takiego stanu rzeczy poniósł jakakolwiek odpowiedzialność ? Podobnie jest z ojcem z Torunia dadzą mu każdą kasę aby tylko poparł ich w wyborach/wraz ze swoją armią/ .A ,że dają nie swoją kasę lecz nas wszystkich to tym bardziej im jest jemu a nie chociażby poszkodowanym przeznaczyć .I tak w kółko Macieju ....Zero odpowiedzialności bo tą polityczną to sobie można podarować to żadna realna odpowiedzialność a co najwyżej na jakiś czas odciągniecie od ,,korytka,, Pozdrawiam serdecznie .

 

2017-09-05 11:53:20, ~zorza

Zorza. Powiedzmy, że się z Tobą zgadzam, ale... no właśnie. Jestem jednym z wielu co "pomogli/pomagają" poszkodowanym przez nawałnice. To nic specjalnego - to odruch serca. Jest jednak kolosalna różnica otrzymać pomoc od osób czy firm prywatnych a od samorządu czy powiatu. W tych strukturach "obowiązuje ustawa budżetowa" tzn. budżet jest uchwalony i nawet jeżeli jest takie nieszczęście to RIO i Wojewoda nadal będą je rozliczać z wykonania. Pewnie, że są tzw. zmiany w budżecie, ale zważ, że Powiat sępoleński ma program naprawczy a to oznacza, że każdy wydatek "nawet mały poza" musi być uzgodniony z RIO. Jeżeli nie to to stanowi naruszenie ustawy o finansach publicznych i Starosta "staje na dywan" do Wojewody. To nie żaden wymysł a twardy przepis. Tak na marginesie. Uważam, że w tych chwilach nikt (Starosta "też człowiek") działał w odruchu serca i w granicach prawa, ale "wszystko musi się zgadzać". Jeżeli masz pretensje to poczytaj co robi rząd miłościwie nam panujący.Z lekką ręką ZNOWU przeznacza 19,5 mln PLN na konto najważniejszego kapłana Rzeczypospolitej z Torunia. Mógłby je przeznaczyć na pomoc np. na zakup materiałów dla poszkodowanych gmin Sośno, Chojnice, Lipusz, Dziemiany etc. Ale NIEEE. Tzw. ojciec dyrektor jest ważniejszy! To Ciebie nie "boli". Uważasz, że to jest po chrześcijańsku zgodnie z dewizą "kochaj bliźniego jak siebie samego". To jest dopiero "przekręt".

 

2017-09-05 09:36:34, ~logik

Ale patriotyczny komentarz az do przesady.Wszędzie pomagali ludzie , wolontariusze, wojsko , strażacy, policja i to nie tylko w Rytlu, bo Polacy mają to do siebie "zorza" ,że w razie potrzeby solidaryzują się ze sobą i tak było zawsze , tu nie ma się czemu dziwić. Ta pomoc trwa nadal, zbiera Caritas środki czystości, materiały budowlane, są kwest, wysyła się esmsy, ludzie są nadal bardzo ofiarni i IM wszystkim należy się WIELKIE PODZIĘKOWANIE !Ta pomoc trwa nadal.

 

2017-09-05 08:51:00, ~

Panie Starosto zapraszam do Rytla tam paliwo do pił było za darmo tzn. darem ludzkich serc .Panie Starosto tam nikt nie liczył znaczy się nie przeliczał swojej pracy na kasę .Panie Starosto jak to możliwe ? No cóż możliwe ,,,polskie serca ,,umieją się zachować w sytuacjach trudnych dla naszego Narodu . Panie Starosto ....jakim cudem Łukasz Ossowski sołtys Rytla otrzymał to wszystko za darmochę .Tony paliwa, setki ludzkich serc ...jak to możliwe ? ...Jak to możliwe ,że można pomóc drugiemu człowiekowi w potrzebie i to całkiem za darmo ??? Zjawisko nie pojęte dla urzędnika dla polskiego patrioty i katolika będącą rzeczą normalną czego dowodem na lata pozostanie mała wioska o nazwie Rytel ...nie pozostawiona samej sobie a otoczona matczyna opieką swoich córek i synów . Córek i synów naszego Narodu .

 

2017-09-04 21:51:37, ~zorza

Treść Twojego komentarza

Twój podpis

Przepisz kod z obrazka

Wysłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu korzystania z forum weekendfm.pl i jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie przez `Petrus Polska` Sp. z o.o. danych osobowych dla celów związanych z zamieszczeniem opinii na stronie weekendfm.pl

Dodaj komentarz
  • galeria: 6
  • poniedziałek, 5 lutego 2018 10:54

Więcbork:

Nagrody za zasługi w dziedzinie sportu i kultury rozdane

Sport:

Reklama

Polska i Świat:

Reklama

Najnowsze komentarze:

Senator Bonkowski o swoim zawieszeniu w prawach członka PiS

Poseł jak dyplomata powinien ważyć słowa. Nie ważne czy miał rację, czy nie. Ważne by nie szkodził.

 

2018-02-23 21:07:50, ~racja stanu

Czarne: będzie głosowanie w sprawie pomnika Żołnierzy Niezłomnych

@czarny. Poprawność taka straszna nastąpiła, że nawet szacunek post bolszewikom jestem zmuszona okazywać. Jednak poprawk...

 

2018-02-23 20:55:39, ~lleonia

Senator Bonkowski o swoim zawieszeniu w prawach członka PiS

"UB , sądownictwo są całkowicie w ręku Żydów. Wciągu tych przeszło dwu lat ani jeden Żyd nie miał procesu polity...

 

2018-02-23 20:52:47, ~Patriota

Godzinami wyczekuje zwierzyny. Zobacz niesamowite zdjęcia dzikiej przyrody mieszkańca Płonicy

Coś niebywałego. Piękne. Cudo. Zgadzam się z przedmówcą - wilka brak :)

 

2018-02-23 20:30:18, ~ale cudo

Senator Bonkowski o swoim zawieszeniu w prawach członka PiS

powinien oddać mandat posła

 

2018-02-23 15:38:52, ~gch

Kompostownia w sąsiedztwie oczyszczalni ścieków? Taki scenariusz jest możliwy w Rzeczenicy

Podobno ta firma w innych gminach też była, ale inni włodarze ich pogonili... ciekawe dlaczego Wójt Rzeczenicy tego nie zro...

 

2018-02-23 13:51:27, ~Monika

Copyright © 2001-2018 Radio Weekend, PETRUS Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu - polityki prywatności - polityki plików cookies
Powiadomienie o plikach cookie Strona korzysta z plików cookies do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności. zamknij