Zamknij okno  X

Reklama

Radio Weekend

Słuchaj on-line:

Słuchaj Radia Weekend

Teraz Gramy (graliśmy wcześniej):

.

.

Na antenie:

.

.

Napisz do nas:

Napisz do nas

Reklama

Odejewscy Wesela
  • galeria: 52
  • piątek, 7 kwietnia 2017 20:50

Sępólno Krajeńskie:

Droga krzyżowa ulicami Sępólna Krajeńskiego (FOTO)

Kilkaset osób uczestniczyło w piątek (07.04) w drodze krzyżowej ulicami Sępólna Krajeńskiego.

fot. Maciej Bór

Trasa wiodła częściowo drogą krajową nr 25, od kościoła przez ulice Hallera, Kościuszki i Baczyńskiego. Podobnie jak w ubiegłych latach krzyż od stacji do stacji nieśli przedstawiciele różnego rodzaju zawodów i grup społecznych, między innymi nauczyciele, matki, ojcowie, dzieci, młodzież czy ministranci. To trzeci rok z rzędu w którym droga krzyżowa w Sępólnie wiodła głównymi ulicami miasta.


Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Radia Weekend FM/portalu weekendfm.pl wyrażonej na piśmie pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Komentarze do artykułu 23

Żeby zakończyć ten temat życzę wszystkim(tym z lewej i tym z prawej str.) zdrowych, radosnych i błogosławionych świąt Wielkiej Nocy !

 

2017-04-11 09:24:50, ~

Najśmieszniejsze jest to, że w takich wątkach kochający, tolerancyjni i światli ateiści pokazują swoją prawdziwą twarz. Co to dużo mówić, król jest nagi - ludzi pełnych zawiści nie brak po żadnej z stron. Prośbę mam tylko jedną, pójdźcie po rozum do głowy i się szanujcie - chociaż przeważnie jest tak, że to jedna osoba pod różnymi pseudonimami pisze w tym okresie. Gdyby osoba ta była prawdziwym ateistą, to by zachowywała się inaczej - patrząc po części moich znajomych, którzy są kulturalnymi i otwartymi ludźmi.

 

2017-04-11 08:58:22, ~obywatel

Nie można już normalnie czytać . Ile nienawiści do drugiego człowieka w komentarzach ? Ludzie gdzieście się wychowali w Jakimś bananowym kraju czy kraju od 1000 lat tak od tysiąca lat katolickim .Ludzie ska w was tyle nienawiści ? Czy Wy myślicie ,że Bóg to tylko w kościele za poza nim go nie ma te słowa dedykuje szczególnie tym którzy innowierców by od razu pewnie na pal .Kochani nie róbmy pogańskich igrzysk przy byle jakiej okazji .Pochód jest czy też go nie ma igrzyska .Os-tanio nawet kondukt pogrzebowy został do igrzysk wcielony .Komu zależy abyśmy się nienawidzili i opluwali nawzajem ? Za kilka dni święta . Czyż to nie święta tego co za nas poniósł śmierć na Krzyżu ? Czy ktoś z Was były gotów na takie poświęcenie ? Czytając komentarze śmiem wątpić. No cóż nie mnie jednak kogokolwiek osądzać ...

 

2017-04-10 22:18:59, ~

Może wobec tego kondukt żałobny też niektórym przeszkadza, bo również blokuje ulice ?Niektórym widać ,że rozum się kurczy z nienawiści do katolików i kościoła.Jesteś ateistą więc sobie nim bądz , ale przestań czepiać się ludzi wierzących .

 

2017-04-10 15:42:11, ~

Zbigniewie cieszę się, że jesteś" normalnym "człowiekiem.Jakimi metodami zmierzyłeś swoją "normalność"?Jeżeli religię uważasz za zabobony i gusła, to jako" normalny" człowiek powinieneś wiedzieć,że polska konstytucja tego nie zakazuje praktykować.. Zgodnie więc z twoją "normalną"logiką-co nie jest zakazane, jest dozwolone.

 

2017-04-10 12:36:55, ~emerita

Publiczne szerzenie guseł i zabobonów powinno być karalne. Sobie wierzcie w co chcecie, ale przestańcie utrudniać życie normalnym ludziom!

 

2017-04-10 10:39:26, ~Zbigniew

Martyna , to trzeba być naprawdę głupim i ślepym aby nie zauważyć ,że drogę krzyżową jak i procesję Bożego Ciała zawsze ochrania policja.Przestańcie się wreszcie ośmieszać "inteligentni"inaczej ..

 

2017-04-10 10:37:34, ~

Martyna , dziwię się ,że kto jak kto, ale nauczyciele nie wiedzieli o tym ,że marsz należy zgłosić, że nieznajomość prawa szkodzi?To raczej wielki obciach ze strony ludzi ponoć wykształconych i nie ma co tu obrażać Policji, bo zrobiła to co do niej należało.

 

2017-04-10 09:07:11, ~Ola

Skoro trasę zabezpieczała policja, to znaczy, że było to uzgodnione z organami, co reguluje art. 16 ustawy o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Polsce. Przeciwnicy tej idei będą szukać dziury w całym. Wystarczy jednak tylko dopełnić odpowiednich formalności i można organizować zgromadzenia. Wszak ignorantia iuris nocet.

 

2017-04-09 22:35:05, ~Law

Droga Krzyżowa na ulicy- jak najbardziej. Jeśli będziesz drogi anonimie w Jerozolimie, to przejdziesz drogą Jezusa właśnie ulicami Starego Miasta , począwszy od Via Dolorosa. Nikomu to nie przeszkadza, bo tam są przedstawiciele różnych religii, a nie tylko polscy niby-katolicy ,niby -chrześcijanie, wielbiciele protestów dla samych protestów. Jest pięknie, a malkontentów zapewniam, że zgromadzenie na pewno zostało uzgodnione z władzami miasta. A tak poza tym, dlaczego nie można publicznie dać świadectwo wiary? Dlaczego katolicy mają się ograniczyć tylko do kościelnych murów?

 

2017-04-09 20:25:08, ~emerita

Widać, że co niektóre osoby mają ból (sami wiemy czego) z tego powodu że takiej ilości ludzi nie było na tzw. "czarnym proteście". Pokój z wami

 

2017-04-09 19:57:00, ~Krytyczny

Czarne marsze im przeszkadzały, a teraz sami urządzają na pokaz drogę przez całe miasto. A co jeśli nie jestem katolikiem i mi to przeszkadza? też powinnam to zgłosić na policję, pozaznaczać twarze czerwonymi kółkami i przesłuchiwać w domu tak jak to nasza cudowna policja robiła po czarnym marszu. Skoro wolny kraj to na cholerę ludziom narzucacie?

 

2017-04-09 15:19:21, ~Martyna

Ojciec , po co ten komentarz? Lepiej trzeba było wziąć udział w drodze Krzyżowej i modlić się aby ta władza wreszcie zadziałała w opisanej przez ciebie sprawie.

 

2017-04-09 12:07:51, ~

Czytając niektóre komentarze i patrząc na ludzi biorących udział w czarnych marszach, w puczach, utrudniających wjazdu prezesowi J. Kaczyńskiemu na Wawel,zastanawiam się czy ci którzy w tym uczestniczą są w ogóle jeszcze ludzmi? Odpowiednie na to wszystko są słowa kard. Stefana Wyszyńskiego, cyt.:"Nie wystarczy rodzić się człowiekiem, trzeba nim jeszcze być".

 

2017-04-09 08:30:46, ~?

Trzebabylo isc ulica Wojska Polskiego choc na chwile zatrzymaloby to pedzace tam tiry a dzieci ze szkol poczulyby sie bezpieczniej, moze wiara tu by cos pomogla bo wladze maja to wiadomo gdzie...

 

2017-04-09 00:06:37, ~Ojciec

,,Droga krzyżowa ,, jakże wielka uroczystość związana z zmartwychwstaniem .Na ulicy ? Jak można tak wielką powiem więcej największa uroczystość jaką się święci ,,obchodzić,, na ulicy ? Niech kto być może światlejszy w wiedzy na temat religii Katolickiej uświadomi dlaczego na ulicy a nie w świątyni przygotowanej do takich obchodów ? ,x,, Bóg Honor Ojczyzna to święte słowa dla każdego Polaka .Pani Beta Szydło nie musi mi tego przypominać gdyż nie ma takiej mocy aby spojrzeć w ,,głębię duszy i serca,, gdzie owe słowa się znajdują . Udział w ,,drodze krzyżowej ,, świadectwem wiary ? A ja myślałem ,ze świadectwem wiary jest chociażby przestrzeganie dziesięciu przykazań . Przykazań przestrzeganych nie tylko w kościele a przede wszystkim poza jego murami . ,,x,, kim ty jesteś aby oceniać drugiego człowieka ? W Ewangelii czytamy, że wtedy zasiądzie [On] na swym tronie chwały. Zgromadzą się przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jednych [ludzi] od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów (Mt 15, 31-32). Słowa te dotyczą Sądu Ostatecznego. Nic nie ma tam na temat Sądu jednego człowieka przez drugiego .Tylko Bóg ma prawo sądzić żywych i umarłych . Czyżbym się mylił proszę poprawcie mnie ? Jeszcze jedno Polska jako kraj chrześcijański od tysiąca lat nigdy nie prześladował innych .W tym innych wyznań w przeciwieństwie chociażby do takiej np.Francji . Francji będącej Córką kościoła co z niej pozostało w świetle dnia dzisiejszego pewnie pisać nie muszę ./setki kościołów do likwidacji / .Według raportu Senatu we Francji — w ciągu najbliższych kilku lat zostanie wyburzonych ok. 2800 katolickich kościołów . Nie mnie oceniać kto to robi od tego jest Bóg jak pisałem wcześniej ...I to ON Bóg jest sędzią sprawiedliwym, który za dobre wynagradza, a za złe karze.

 

2017-04-08 22:47:28, ~

Hrabio , ty chciałbyś przewrócił świat do góry nogami ale tego nie dokonasz. Widzisz w czarnych marszach bierze udział niewielka ilość osób, KOD również się kurczy, topnieje w oczach,. natomiast na drogę krzyżową przychodzą tłumy ludzi.Mamy prawo jako katolicy chodzić po ulicach z krzyżem aby w skupieniu modlić się.. My wybraliśmy taką drogę, a nie jak zwolennicy, np. aborcji maszerowali z gwizdkami i okrzykami pokazując w ten sposób jak ZŁO jest bardzo głośne i krzykliwe. Ludzie biorący udział w drodze krzyżowej dali piękne świadectwo swej wiary i przynależności do kościoła.Polska była i pozostanie chrześcijańska . Sprzyja nam w utrwalaniu naszej przynależności do kościoła, wiary rząd B. Szydło dla którego hasła zawarte w słowach: "BÓG HONOR OJCZYZNA" są wartościami . najważniejszymi i nadrzędnymi. i żadna siła polityczna tego nie zmieni !Proszę sobie to ZAPAMIĘTAĆ !!!

 

2017-04-08 21:13:26, ~x

zadziwiający udział niektórych osób. tu droga krzyżowa, a po... nóż w plecy. najgorsza wiara, to fałszywa wiara, na pokaz.

 

2017-04-08 18:27:12, ~aaya

czy magistrat został poinformowany o tym zgromadzeniu ?? jeżeli nie to proszę o wyciągnięcie konsekwencji wobec organizatorów.

 

2017-04-08 16:16:20, ~1979

do kościoła się modlić a nie pokazówkę uskuteczniać i blokować ruch w mieście

 

2017-04-08 14:07:32, ~Bodzio

Co to za zwyczaje aby blokować ulice i przejścia dla pieszych, może wkrótce każda msza będzie odprawiana przez chodzenie po ulicach? Od tego jest kościół, można chodzić wewnątrz lub wokół niego, nie potrzeba chodzić z krzyżem po ulicach, bo każdy dźwiga swój krzyż na sobie codziennie a Boga należy mieć w sercu a nie na pokaz!

 

2017-04-08 13:35:49, ~hrabia

módlmy się za ofiary w Szwecji i chrońmy nasze dzieci

 

2017-04-08 08:01:24, ~ref

Nasze Rekolekcje, czyli przedświąteczny okres odnowy... Nietypowo tym razem, ale na czasie :-) proponujemy chwilę zastanowienia, czyli nasze rekolekcje. Nie nad rzeczywistością, ale nad tym co napisane. Nad tym co napisane w Piśmie Świętym, bo tego teraz będzie dużo, chcąc czy nie chcąc. W końcu w chrześcijaństwie, a w religii katolickiej już w ogóle, Wielkanoc to najważniejszy dzień w roku – zmartwychwstanie to bowiem esencja tej wiary… Sięgamy zatem do źródła, do ewangelistów. Nie jednak do św. Jana który opisał w tak zwanej „czwartej Ewangelii” Mękę Pańską. Zajrzymy do Łukasza Ewangelisty, który we wcześniejszej, „trzeciej” części opisuje nauki Jezusa. I mówi na co mamy uważać… Może było mu łatwiej bo nie był jednym z 12 apostołów? Łk 20, 45-47 „45 Gdy cały lud się przysłuchiwał, rzekł do swoich uczniów: 46 Strzeżcie się uczonych w Piśmie, którzy z upodobaniem chodzą w powłóczystych szatach, lubią pozdrowienia na rynku, pierwsze krzesła w synagogach i zaszczytne miejsca na ucztach. 47 Objadają oni domy wdów i dla pozoru długo się modlą. Ci tym surowszy dostaną wyrok.”

 

2017-04-07 23:54:08, ~ms

Treść Twojego komentarza

Twój podpis

Przepisz kod z obrazka

Wysłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu korzystania z forum weekendfm.pl i jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie przez `Petrus Polska` Sp. z o.o. danych osobowych dla celów związanych z zamieszczeniem opinii na stronie weekendfm.pl

Dodaj komentarz

Sport:

Reklama

Polska i Świat:

Reklama

Najnowsze komentarze:

W Człuchowie powstanie strefa płatnego parkowania?

"Obaj twierdzą też, że człuchowianie nie są jeszcze gotowi na ustanowienie strefy płatnego parkowania. A przekonywan...

 

2018-03-23 21:26:19, ~tak bebe

"Edukacja, wiedza, rodzicielstwo". Czarny protest w Chojnicach

Moja koleżanka zapłaciła dzisiaj za konsultację specjalisty 120zł za 4 min. Wypisanie recepty, a raczej jej przedłużenie...

 

2018-03-23 21:20:47, ~ala

Droga Rozwory - Prusinowo w powiecie człuchowskim została zamknięta. Część jezdni się zapadła

Już czas by cały odcinek Debrzno Rozwory Prusinowo po Berlinke wymienić na nową nie pokleic tylko położyć nową na co w ...

 

2018-03-23 20:40:17, ~Irena

"Edukacja, wiedza, rodzicielstwo". Czarny protest w Chojnicach

Ciekawe czemu te stare klempy wpierd... się w sprawy mlodych

 

2018-03-23 20:18:56, ~Gruby

Tą machinę nienawiści napędzają biskupi.

 

2018-03-23 20:00:35, ~pepees

PISOWSCY HEJTERZY JUŻ DZIAŁAJĄ - szanowny Janie daruj sobie te wypociny bo czasy ciemnego ludu mineły. to nie średniowiecze.

 

2018-03-23 19:58:50, ~KATOLIK

Copyright © 2001-2018 Radio Weekend, PETRUS Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu - polityki prywatności - polityki plików cookies
Powiadomienie o plikach cookie Strona korzysta z plików cookies do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności. zamknij