Zamknij okno  X

Reklama

Radio Weekend

Słuchaj on-line:

Słuchaj Radia Weekend

Teraz Gramy (graliśmy wcześniej):

.

.

Na antenie:

.

.

Napisz do nas:

Reklama

Restauracja Człuchów
  • wtorek, 10 stycznia 2017 9:47

Powiat sępoleński: Uwaga wulgarne słownictwo!

Interwencja policji w szpitalu w Więcborku (ZOBACZ WIDEO)

Komenda Policji w Sępólnie Krajeńskim wyjaśnia przebieg interwencji policjantów w szpitalu w Więcborku

Komenda Powiatowa Policji w Sępólnie Krajeńskim wyjaśnia przebieg interwencji funkcjonariuszy w szpitalu powiatowym w Więcborku. W internecie pojawiło się nagranie jej fragmentu wykonane telefonem komórkowym.

Do zdarzenia doszło w święta Bożego Narodzenia na izbie przyjęć więcborskiego szpitala. Bohater filmiku miał zakłócać spokój innych pacjentów, nie stosować się do poleceń personelu szpitala, prawdopodobnie był pod wpływem alkoholu i miał także palić papierosy w szpitalu. W końcu personel zdecydował się wezwać policję. a fragment interwencji nagrały towarzyszące mu kobiety.

"Wyjaśniamy wszystkie okoliczności tej interwencji" - mówi Radiu Weekend nadkomisarz Lech Zajączkowski z Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim:

Nadkomisarz: W tej chwili Komenda Powiatowa Policji prowadzi czynności wyjaśniające, które mają odpowiedzieć nam na pytanie czy interwencja podjęta przez policjantów w szpitalu miała swoje podstawy prawne. Czy policjanci między innymi prawidłowo użyli środków przymusu bezpośredniego w postaci chwytów obezwładniających.

Dziennikarz: Panie komisarzu, bo oczywiści z filmiku nie wszystko wynika, ale czy ona była zbyt brutalna czy wręcz przeciwnie, czy tak własnie powinny wyglądać profesjonalne interwencje policjantów. 

Nadkomisarz: Te wszystkie aspekty zostaną własnie w tym postępowaniu. W tej chwili mamy zabezpieczone monitoringi dwa, czyli między innymi filmik, który krąży po internecie i również monitoring ze szpitala. 

Lech Zajączkowski

Zgodnie z procedurami, wyjaśnienie potrwa 30 dni. 

Get Adobe Flash player


Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Radia Weekend FM/portalu weekendfm.pl wyrażonej na piśmie pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Komentarze do artykułu 49

Policja wykoanala swoja prace prawidlowo. Osoba ta, czyli ten chlopak,k tory prowokowal swoim zachowaniem, a tekze wzbudzil w oczach policjantow swoim zachowaniem przymusowa interwencje nie jest intelgencja z najwyzszej polki, a tak samo jak Panie obok. Uwierzcie mi ,ze byle komu i za nic na pewno zaden policjant by nie zareagowal. Najprawdopodniej byly jakies powody iz doszlo do takiej sytuacji. Panie, ktore nagrywaly ten film chca sie sadzic lub doniesc do komendanta ten film ? Mysle ,ze przybijecie sobie sami ,, gwozdz do trumny.. ! trzeba zajrzec w swoja i kolegi historie problemow z prawem , wtedy trzeba sie przespac czy warto wszczac jakiekolwiek kroki, aby moc sie sadzic itd. Brawo dla Panow Policjanto, oby wiecej takich udanych i zdecydowanych interwencji !

 

2017-02-04 01:04:32, ~pepe

Bardzo dobra interwencja

 

2017-01-12 21:14:28, ~Xcx

Brawo Policja, tak powinny działać takie służby, na pewno drugi raz by zachowywał się taki delikwent z szacunkiem do władzy.

 

2017-01-11 19:13:33, ~Nick

niektórzy chcą wszczynać burdy a policja ma głaskać,albo uciekać, a co wcześniej robił ten gość tego oczywiście nikt już nie nagrał,niestety jak to zwykle bywa w takiej sytuacji ,

 

2017-01-11 11:29:26, ~genas

Drodzy Panowie poniżej...widzę,ze prosty język Was śmieszy,drażni i nadaje sens dlaczego ten człowiek został tak potraktowany ale za to nie drażni Was tak samo "wieśniackie" zachowanie PANÓW policjantów,którzy co innego powinni reprezentować.Sytuacja godna pożałowania...ciekawe co by panowie policjanci zrobili gdyby ten człowiek byłby bardziej rosły.Zapewne,"pan policjant" tak chętnie by się na niego nie rzucił.Panie Jacku i Szymonie trochę rozwagi i rozumu...ludzkiego rozumu.

 

2017-01-11 11:26:19, ~Iza

Terapia policyjna, skuteczna. Oparta na szybkiej i profesjonalnej diagnozie :)

 

2017-01-11 10:55:44, ~biotyk

Asta. Ten pacjent był w szpitalu i na jego dolegliwości potrzebna była Policja a nie lekarz. Sam na własne życzenie zafundował sobie taką terapię. Pewnie trochę bolesna, ale ważne, że skuteczna. Brawo Policja.

 

2017-01-11 09:58:57, ~wiekowy

Brawo Policja, jeszcze trochę to policji by na głowę chcieli wejść. Musi by respekt, to ich praca.

 

2017-01-11 08:18:57, ~Piotr

Brawo Policja !!

 

2017-01-11 07:25:46, ~Ona

brawo dla policjanta

 

2017-01-11 07:02:06, ~on

W szpitalu należy leczyć ludzi , pacjentów . Nie wolno na terenie szpitala bić , szarpać , oraz rzucać o podłogę i kolanem łamać kręgosłup .

 

2017-01-10 22:28:11, ~ASTA

Ok

 

2017-01-10 22:08:46, ~

Brawo policjanci. A może nie? Może mieli go pogłaskać i przeprosić, że przeszkadzają mu w występie? To co teraz się dzieje to jest dopiero skandal. Dziś to policjanta się pilnuje i sprawdza czy to co robi robi dobrze. Ja chciałbym krytykantów działań Policji w takich przypadkach zobaczyć gdyby tam byli ze swoją matką, żoną czy z dziećmi. Jak by się czyli w tym steku "poprawnej rynsztokowej" polszczyzny. Zresztą dziś szpan (dorosłość) polega na tym, aby publicznie przeklinać ile wlezie. Wiecie w czasach słusznie minionych byłem świadkiem takiej sytuacji: ileś tam osób czekało, aby wejść do kina. Jeden z oczekujących wyraźnie baaardzo zmęczony sztafetą 4x100 w pobliskiej knajpie "trochę" przeklinał i był agresywny wobec pozostałych. Na tą sytuację naszedł patrol milicji. Po krótkiej "pogawędce" awanturnik dostał kilka porządnych białych parówek przez plecy i... i się uspokoił. Nikt tych milicjantów nie ścigał, że zrobili "coś" złego. A teraz co oni mają robić? No może perswazją łagodzić postępki, ale to już robi kościół a ludzie jak grzeszyli tak grzeszą. W takich przypadkach trzeba tak reagować. Nooo a może zlikwidujmy w ogóle Policję. To też dobry pomysł. A wtedy to dopiero będzie Eldorado. Powinno być jak w Stanach - gleba i cześć. Nie wierzę, aby jakikolwiek patrol rzucał się na obywatela "z nudów". Ci mundurowi byli "w akcji". To tak jak pojazdy uprzywilejowane. Obowiązuje ich kodeks drogowy, ale jak są w akcji to normalny kierowca zjeżdża na bok i ich przepuszcza.

 

2017-01-10 21:09:54, ~wiekowy

Czynności wyjaśniające... Do czego? Potem każdy się dziwi że policja pieści się z jakimś typem... Jak się męczą 10 minut źle nie wycwiczeni... Jak rzuca na ziemię źle.... Z tego co tv pokazuje to szkoli się tak policję aby tak reagowała więc co tu złego? Mnie niegdy nie szarpali... Więc sam chłopak sobie winien..

 

2017-01-10 21:00:04, ~Karolek

I co, baba chciała zabłysnąć jaka to krzywda ich spotkała w szpitalu, coś tam nagrała jacy to niby źli policjanci i co jej z tego jak potem sama policję wzywała bo ten pajac ją oklepał. Sama wie że to brutal to go policjanci odpowiednio potraktowali, mógł być grzeczny i ich słuchać !!! Brawo POLICJA. A ci co są przeciwni takiemu działaniu policji, to niech nie dzwonią po policję jak z piąchy na ulicy dostaną. Niech idą na skargę do Księdza.

 

2017-01-10 20:06:56, ~obywatel

z wielki niepokojem czekam na zapis z kamer szpitalnych ;) bo ten filmik to zapewne tylko wycinek z całej sytuacji. Był cwaniak i nie ma cwaniaka brawo.

 

2017-01-10 20:01:07, ~1979

Brawo Policja, a te baby powinne się wstydzić!

 

2017-01-10 18:21:06, ~

No ja mam pytanie. Czy te panie zostały ukarane z art 141 KW, mało tego czy wrzucanie filmiku do internetu jest legalne bez zgody filmowanych bo nawet jeśli to są policjanci to chyba jest to nielegalne i zagrożone karą , czy śledztwo to wyjaśni ??? Co na to mądraliński dziennikarz? Czekam na odp.

 

2017-01-10 17:58:50, ~zgaga

Brawo policja! Nie ma tam żadnego przekroczenia uprawnień. Zwykły chwyt obezwładniajacy. Stało mu się coś? Nie? No właśnie. A co? Miał go po główce pogłaskać? Tak się powinno kończyć hojraczenie do policjantow. Filmik pokazany od momentu kiedy policja jest "zła" a jak ten patol kozaczył to jest wycięte. A tak na miejscu funkcjonariuszy to zastanowił bym się nad wytoczeniem tek Karynie procesu cywilnego z art. 81 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych w związku z art. 23 kodeksu cywilnego.

 

2017-01-10 17:55:29, ~Maciej

Brawo nasi policjanci!!!! Mamy kolejny powód do pozytywnej promocji regionu......Z jakiegoś powodu panowie przyjechali do szpitala,zapewne byli tam wezwani i to bynajmniej nie przez panią od kamery....Panowie policjanci zachowali się godnie i przykładnie!!!!!!!

 

2017-01-10 17:32:53, ~as

brawo panowie policjanci! takich interwencji więcej, a może by się takich utemperowało! zapytać personel i pacjentów szpitala jak było, a nie pokazać fragmencik filmu. szkoda, że nie nagrywali jak balonik pajacował wcześniej! patrolowi choć wykonywali swoją pracę należy się nagroda!

 

2017-01-10 17:24:24, ~arko

Do "Anty" i "Obywatela" penie jesteście takimi samymi lumpami jak wasz kompan, że bronicie go i obwiniacie policję! Mam rację czy nie? Jeżeli nie to też idźcie do radcy prawnego, że was obraziłem! Niektórym się wydaje, że policję można traktować jak kogoś z własnego szemranego towarzystwa. Nie chłopaczki, policja jest od tego aby takie łajzy uczyć porządku i poprawnego zachowania, pajacować to możecie sobie we własnym domu! W czasach mojej młodości lumpy kłaniały się milicjantowi z daleka, mieli respekt dla munduru, nie to co dzisiaj.

 

2017-01-10 16:30:00, ~ZOMO-1955

jak pewnie szedł cwaniaczka udawał, a okazał się zwykłym latawcem. Szkoda ze gazem jeszcze nie dostał ewentualnie prądem dla zdrowotności. Akcja piękna aż miło się ogląda i w cale się policji nie dziwię to jest szpital gdzie są dzieci, starsi ludzie i chcą czuć się bezpiecznie a takiemu latawcowi co wypił jedno piwo za dużo niewiadomo co odwali. Plus dla policji.

 

2017-01-10 16:11:38, ~ddtd

Dziwicie się jaki to był szczyl taki lekki jak piórko, to policjant to wykorzystał. Przecież on nie dość, że wyćwiczony, trzeźwy, to i waga przyczyniła się do takiego KO ! Brawo POLICJA ! Jedno co można zrobić to edukować takich ja powinno się żyć ! LENIE i PIJOKI JEDNE ! 500+ zabrać !

 

2017-01-10 15:56:58, ~Uważny

Jacek Grzona ty weś już się chłopie nie udzielaj jak czytam twoje komentarze to uważam że coś z tobą nie gra ... ??? zawsze tak bronisz policji ?? ok ale tu chyba nim rzucił chyba za bardzo co ?? ja też jestem za przestrzeganiem prawa ale bądz chociaż raz w życiu obiektywny ...

 

2017-01-10 15:49:39, ~Mery kasprzik

cwaniakowanie i chojraczenie to sie kozaczek przejechal. brawo dla policji! i kolegium dla kolezanek delikwenta za uzywanie wulgarnych słow w miejscu publicznym.

 

2017-01-10 15:44:37, ~asd

Bardzo sprawna akcja policjantów. Gratuluję. Mam nadzieję, że przełożonym nie przyjdzie na myśl, że funkcjonariusze przekroczyli swoje uprawnienia i wyciąganie z tego tytułu konsekwencji. Trzeba skończyć z tolerowaniem pijanych i naćpanych zadymiarzy a zacząć chronić ludzi, którzy z racji wykonywanego zawodu muszą (niestety) się z takim towarzystwem spotykać. Jeśli personel szpitala wzywał Policję to znaczy, że gościu nie zachowywał się normalnie a sądząc po ,,polszczyźnie" używanej przez towarzyszki to raczej kulturą towarzystwo nie grzeszy. Więcej takich policjantów, którzy nie boją się podejmować szybkich decyzji !!! Pozdrawiam RatMed

 

2017-01-10 15:24:39, ~

Co tu wyjaśniać. Patologia przez duże P. Te babole nic lepszego. Trzeba było całe to towarzystwo zbadać alkomatem, tam mogły być dzieci. Szpital to nie wiejska remiza. Brawo policja.

 

2017-01-10 15:06:38, ~Gość

Proponuje udać się do radcy prawnego i wytoczyć temu policjantowi sprawe cywilną o przekroczenie uprawnień i mało tego zgłosić pobicie....Niech nie czują sie bezkarni...

 

2017-01-10 14:48:02, ~Anty

Widać,że policja w naszym kraju czuje się bezkarna,myślą że wszystko im można.Na załączonym filmiku widać,gołym okiem że to jest przekroczenie uprawnień przez funkcjonariusza...

 

2017-01-10 14:46:52, ~obywatel

Dziewczyny co za język, takich słów nie przystoi wymawiać kobiecie z klasą. Wam do nich widać bardzoooo daleko.

 

2017-01-10 14:11:19, ~lol

nie wiem ale wydaje mi się że zamachnął się na policjanta, słabo widać. Akcja jak najbardziej prawidłowa bez zbędnej dyskusji a tej patologii w tle to też powinny się mandaty posypać.

 

2017-01-10 14:10:40, ~ggg

Brawo policja

 

2017-01-10 14:10:18, ~Kleks

tak właśnie powinna policja interweniowac,stanowczo,skutecznie ,a babsztyl z telefonem-prawdopodobnie była z tym cwelem ,telefon powinna miec wsadzony w.....i finito.Pociągnąc babę też do odpowiedzialności ,gdyż materiał powinien być nakręcony po całości,tzn od momentu pajacowania cwela.

 

2017-01-10 13:39:32, ~doktorek

Brawo policja!!! Profesjonalna akcja, jeśli się nie wykonuje poleceń to tak się kończy. Jeszcze dużą karę dla delikwenta .

 

2017-01-10 13:02:57, ~

Słuszna interwencja Policji! Co tu dużo wyjaśniać!

 

2017-01-10 12:22:12, ~xyz

Wieśniaki i tyle,prawidłowa reakcja policji bez cackania i proszenia

 

2017-01-10 11:42:01, ~on

Panie Komendancie, przełożeni tych Policjantów - mam nadzieję, że docenicie tę interwencję... brakiem jakichkolwiek konsekwencji i pochwałą!!! Zdecydowanie działania, nie stosował się do poleceń, nie widać też co wydarzyło się przed obezwładnieniem - możliwe, że podjął próbę ataku któregoś z policjantów. Trzymam kciuki, za jak najszybsze zakończenie sprawy!

 

2017-01-10 11:38:10, ~wioskowy

W mojej ocenie prawidłowa reakcja. Tu widać tylko moment z interwencji a cała akcja wyglądała inaczej brawo dla policji za ta interwencje z tym człowiekiem nie szło wytrzymac na izbie co on wyprwaiał to sie w głowie nie miesci jak nie policja to ludzie w kolejce by go wynieśli

 

2017-01-10 11:37:10, ~byłem tam

Brawo panowie policjanci, tak trzymać. Policjant ma być zdecydowany, skuteczny i nie może bać się podejmowania szybkich decyzji. Ciekawe czy szanowny redaktor też oburzałby się zastosowaniu przymusu bezposredniego w sytuacji w ktorej agresja delikwenta dotyczyłaby osoby reportera. Wstyd panie komendancie - "komenda prowadzi czynności wyjaśniające" - dać policjantom pochwałę żeby następnym razem nie bali się interweniować w obawie przed postępowaniem wyjaśniającym a redaktorowi przekazać że policjanci nie przekroczyli swoich uprawnień. Tak powinno się to załatwić

 

2017-01-10 11:34:47, ~wikary

O co chodzi, po co zamieszczacie ten filmik? Policja nie powinna się cackać z takim typem tylko przeciągnąć mu kilka razy pałą po grzbiecie żeby mu rozum powrócił do łba, jeżeli w ogóle go miał, natomiast przyjaciółki tego typa ukarać mandatem za używanie słów wulgarnych! Zero tolerancji dla takich zachowań!

 

2017-01-10 11:31:49, ~Miś YOGI

A co tu wyjaśniać? Kozak "pod gazem" nie stosował się do poleceń funkcjonariuszy to go uspokoili. W USA pewnie już by leżał porażony paralizatorem w najlepszym wypadku. Współczuję personelowi szpitala (w tym szczególnie ratownikom w karetkach) bo pewnie co jakiś czas muszą znosić taką klientelę.

 

2017-01-10 11:30:14, ~a

patologia patologią,ale ten mężczyzna stał i nic nie robił,a nagle policjant szarpnął go i przewrócił jak śmiecia,ewidentnie widać,że policjant zaatakował mężczyznę!!!!!!!!!!!!!!

 

2017-01-10 11:30:01, ~ania

Brawo policja.Takich pacjentów jest mnóstwo.

 

2017-01-10 11:21:35, ~pracownik szpitala

ale wieś... Same mogly kolezke uspokoic a nie potem wielkie halo

 

2017-01-10 11:05:10, ~aska

Coraz więcej Polaków szczególnie młodych mówi właśnie taaakim językiem. Smutne to i zarazem przykre.

 

2017-01-10 10:58:36, ~

Oj, bo biednego nie pogłaskali i co ? Hur Bura Król Podwóra sie zdziwił? Po słownictwie i składni koleżanek zatrzymanego widać co to za "elita"społeczna.

 

2017-01-10 10:29:15, ~KING OF DRES

Na filmie widać że to jakaś patologia

 

2017-01-10 10:26:19, ~Antypis

język jednej z pań taki rynsztokowy. Pozostaje mieć nadzieję, że to głos towarzyszki obezwładnianego "klienta", a nie z personelu szpitala. Jak ktoś nie przestrzega prawa i nie stosuje się do wezwań Policji, to ta powinna postępować stanowczo i skutecznie.

 

2017-01-10 10:21:39, ~zet

Treść Twojego komentarza

Twój podpis

Przepisz kod z obrazka

Wysłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu korzystania z forum weekendfm.pl i jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie przez `Petrus Polska` Sp. z o.o. danych osobowych dla celów związanych z zamieszczeniem opinii na stronie weekendfm.pl

Dodaj komentarz
  • poniedziałek, 23 kwietnia 2018 11:44

Więcbork:

Będzie drugi przetarg na budowę molo w Więcborku

Sport:

Kariera:

Reklama

Polska i Świat:

Reklama

Najnowsze komentarze:

Długa i gorąca dyskusja o zmianach w tegorocznym budżecie Chojnic

Dobrze, że mamy w tym mieście osoby, którym zależy aby miasto nie stało się totalnym wyludnionym kawałkiem pustyni i rob...

 

2018-04-24 14:45:00, ~aaa

Co dalej z pomysłem budowy basenu w Sępólnie Krajeńskim?

do komentarza z 2018-04-24 13:17:06, - w każdej gminie gdzie jest basen część lekcji w-f to nauka pływania. Żadna nowoś...

 

2018-04-24 14:10:31, ~z GCH

Policjanci znów pracują na lotnisku pod Debrznem (FOTO)

Błędna informacja. Służby nie przyjechały ponownie tylko są tam cały czas , co miałem okazję zobaczyć w niedzielę. P...

 

2018-04-24 14:04:16, ~automobilista

Długa i gorąca dyskusja o zmianach w tegorocznym budżecie Chojnic

Jednym z platynowych sponsorów są Wodociągi, czyli miejska spółka. Do Chojniczanki 1930 dokładają się wszyscy, czy ich ...

 

2018-04-24 13:51:16, ~bbb

Ok. Jeżeli klub miejski, to dlaczego dzieci muszą płacić za to że grają w Chojniczance.

 

2018-04-24 13:51:05, ~Ojciec

Kolejne dwa tygodnie przestoju na budowie Chojnickiego Centrum Kultury

Oni tego nigdy nie skończą:((nie ma szans

 

2018-04-24 13:50:26, ~Kinomanka

Copyright © 2001-2018 Radio Weekend, PETRUS Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu - polityki prywatności - polityki plików cookies
Powiadomienie o plikach cookie Strona korzysta z plików cookies do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności. zamknij