Zamknij okno  X

Reklama

Radio Weekend

Słuchaj on-line:

Słuchaj Radia Weekend

Teraz Gramy (graliśmy wcześniej):

.

.

Na antenie:

.

.

Napisz do nas:

Reklama

Restauracja Człuchów
  • czwartek, 5 stycznia 2017 16:07

Sępólno Krajeńskie:

Awaria wodociągu w Sępólnie Krajeńskim

Połowa miasta wraz z okolicznymi wsiami będzie pozbawiona wody - wszystko przez awarię wodociągu do której doszło w Sępólnie Krajeńskim.

fot. Daniel Frymark

Do rozszczelnienia starych, 40-letnich rur doszło w czwartek (05.01) w okolicach Placu Wolności. Jak się dowiedzieliśmy w Zakładzie Gospodarki Komunalnej, wodociąg będzie naprawiany w piątek w godzinach od 9.00 do 13.00. W tym czasie część miasta od Placu Wolności w kierunku ulic Sienkiewicza i Wojska Polskiego wraz z wsiami Niechorz, Grochowiec, Świdwie, Wysoka i Zboże będzie pozbawiona wody.


Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Radia Weekend FM/portalu weekendfm.pl wyrażonej na piśmie pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Komentarze do artykułu 26

Poszkodowany - twoje komentarze pod różnimy nickami da się wyczuć na odległość.

 

2017-01-15 09:10:05, ~

Dziwie sie ze Pani Dyrektor Sanepidu nie widzi przekroczenia norm gdy to sie dzieje tylko na wsiach.l

 

2017-01-15 00:50:38, ~lnformator 07

Dziwię się ,że radni w tej sprawie milczą i sobie dadzą grać po nosie" przez Burmistrza, oni tańczą tak jak im Burmistrz zagra. Będziemy o tym pamiętali w przyszłych wyborach., dla kogo wybieraliśmy was-radni? Dla Burmistrza czy dla siebie, abyście o nas pamiętali i dbali w najważniejszych i istotnych dla nas sprawach.Sprawa wody w naszym mieście jest teraz najważniejsza, nie ma ważniejszych spraw, rynek mógłby poczekać. Mam wątpliwości co do zdatności do picia sępoleńskiej krakowianki, nie mam tez zaufania do SANEPIDU. Ostatnio po awarii leciało u nas tyle brudnej wody, piasku i różnych świństw,ze rury nam się pozapychały, ale to przecież nic takiego Polacy się nie stało, prawda?. Ile jeszcze i jak długo będziemy niechlujstwo prezesa znosić?Może nie mam racji?

 

2017-01-14 16:34:54, ~poszkodowany

ciekawe kiedy wreszcie nasz ponoć "dobry gospodarz" czyli Burmistrz i jego radni zainteresują się sępoleńska kanalizą, kiedy usłyszą wkurzeni coraz bardziej mieszkańcy ,że są pieniądze na wymianę rur?Pewnie krótko przed kolejnymi wyborami, a może wcale. Burmistrz lubi inwestować w to co jest na powierzchni ziemi, np . na to niewydarzone molo, teraz na zmianę wizerunku pl. Wolności. Czy to nie mogłoby poczekać, najpierw zrobić porządek z wodą i PREZESEM !

 

2017-01-13 08:23:46, ~

Sępolno znowu sławne. Na pasku w TVP leciała wczoraj informacja,że 5 tys. ludzi było w Sępólnie bez wody Zaniedbania z poprzednich lat teraz się mszczą.Nie wstyd wam włodarze miasta?

 

2017-01-07 10:33:03, ~

Jest godz.6:45 nadal leci brudna woda.Ile musimy tej wody spuścić aby była zdatna do użytku? Kto nam za to zapłaci ? My oczyszczamy a pieniądze za tą usługę wezmie ZGK.To sytuacja podobna do tej z Kijowskim z KODu, ktoś zrobił robotę, a on wziął kasę!!!Podobna historia, prawda?

 

2017-01-07 06:50:33, ~max

Jest godz 22 a z kranów leci GNOJÓWKA, pewnie lada moment pojawi się na e krajnie informacja od Burmistrza,że Sanepid po zagotowaniu taką wodę dopuszcza chwilowo do spożycia, nawet dla niemowląt.Tak było latem !Pieniądze na wymianę rur muszą się znależć i to jest rola Burmistrza i rady, skoro oni są bezradni, to należy ich powywalać. To się musi wreszcie skończyc! Nie można wiec mówić ,że Burmistrz jest dobrym gospodarzem, bo nie jest .Skoro tak długo nie ma wody, to gdzie są beczkowozy z wodą dla mieszkańców?Nawet porządnie prezes nie potrafił poinformować o awarii, ludzie telefonicznie sobie podawali wiadomość. Nie każdy ma internet w domu aby się o tym dowiedzieć.

 

2017-01-06 22:17:08, ~sęp.pl

Do której... ;(

 

2017-01-06 20:25:46, ~Klient

Zapewniam cię Miś, że nigdy nie byłem i nie jestem pracownikiem ZGK a nawet nikt z moich krewnych nie tam pracuje. ZGK nie może mieć takiej "kasy" na modernizację bo - bo nie można np. pieniędzy (zysku) ze śmieci przeznaczać na modernizację wodociągu. To proste - nie wolno "mieszać" środków pomiędzy mediami. Najlepiej by było gdyby stawka za media się bilansowały bo to oznaczałoby,że są naliczane prawidłowo. Modernizacja to już inny problem. Pisałem o nim poprzednio. A co do uwagi tyczącej prezesa. Można go nie lubić, ale zmiana człowieka nie spowoduje, że awarie ustaną. Modernizacji oczyszczalni nie należy też łączyć z wodociągiem bo to dwie różne sprawy. To. że "ktoś" siedzi przed komputerem i pisze co myśli nie oznacza, że ma rację a z braku argumentów wysnuwa sugestie względem innego wpisu. Należy każdy wpis przemyśleć a nie kierować się emocjami... Wg mnie prezes powinien zabiegać w urzędzie i radzie o coroczny zapis w budżecie o odcinkową wymianę najbardziej awaryjnego odcinka czy najstarszej części sieci. To miasto (Burmistrz z mocy prawa) jest właścicielem a ZGK "tylko" tą siecią zgodnie z umową w imieniu Burmistrza zarządza.

 

2017-01-06 19:31:32, ~miejscowy

wie ktoś może o której będzie woda

 

2017-01-06 19:18:26, ~zzzzz

I jeszcze wody nie ma Panowie z ZGK się operdal@lą i naciągajączas pracy

 

2017-01-06 18:30:00, ~:-)

Jest godz. 18 ta , leci z kranów brudna woda, niewielkie cisnienie. Spuszczając ten syf zawyżamy sobie własne rachunki i o to chodzi prezesowi, po co jego firma ma płacić za oczyszczanie wody.Jak długo jeszcze będziemy to tolerować?Będzie jeszcze gorzej, bo sępoleńska kanaliza jest w opłakanym stanie.Prawdą jest ,że na mniej ważne cele miasto wydaje pieniądze. Więcbork to co innego, za Burmistrza Toczki najważniejszą sprawą było uporządkowanie wodociągów i tam takiego syfu jak u nas nie ma. Burmistrz i radni Sępólna mieszkańców olewają więc my ich olejemy w kolejnych wyborach. Nie mamy wyjścia, Krakus sam nie odejdzie, ktoś musi mu w tym pomóc, inny Burmistrz!

 

2017-01-06 18:18:07, ~sęp.pl

I co Misiu? Nie zdążyłeś się umyć? Ludzie usuwają awarię w piętnastostopniowym mrozie a ty marudzisz. Się ciesz, że nie musisz do studni po wodę chodzić. Myślisz, że tymi komentarzami awarię usuniesz! Szacunku trochę!

 

2017-01-06 18:01:48, ~Całe życie z idiotami

POrzednicy chcieli brać,,zamiast inwestować w infrastrukturę miast woleli budować niepotrzebne gmachy i wydawać cały budżet na ich utrzymanie,zamiast przyjmować pracowników i sprzęt lepiej było doposażać kolejne biura i kolejne premie przyznawać "swoim" w ten sposób Polska była skazana na wieczny kryzys ,mam nadzieję że w końcu coś zacznie się zmieniać,bo za POprzedników nie było na to najmniejszej nadziei

 

2017-01-06 17:12:48, ~nomi

Zobaczcie ludzie kiedy i jaki komentarz napisalem pierwszy raz! I co? Nie mowilem? Zobaczcie ktora godzina juz jest!

 

2017-01-06 15:23:26, ~Miś

Już po 13:00 a wody jeszcze nie ma.

 

2017-01-06 13:47:29, ~Mikołaj

13 minęła, a wody brak. zgadzam się z miejscowym. tak jak zbudowała przysłowiowa komuna tak nic się z tym nie robi. stać nas na igrzyska sportowców wiejskich, stać nas na Rodowiczów i inne takie, a nie stać nas na wymianę choćby fragmentów kanalizacji. swoją drogą śmieszne, nowoczesna oczyszczalnia za miliony, a instalacja ledwo się trzyma.

 

2017-01-06 13:43:09, ~aax

Jest 13:35 i wody nie ma

 

2017-01-06 13:35:02, ~Myśliwy

Ty miejscowy a ty nie przypadkiem pracownikiem ZGK jestes? Prezes cale os.J.Slowackiego na licznikach z woda oszukuje+do tego za smieci podnosi ile mu sie podoba bo nie ma konkurencji wiec kase ZGK z pewnoscia ma,nie mowie o wymianie wszystkich rur ale chociaz przeplukiwac ten syf po awari powinni a nie piszczac wszystko przez nasze krany,bo za ten gnój tez placic trzeba!

 

2017-01-06 13:34:19, ~Miś

To nie sępoleński lecz polski ,,cyrk,, Linie przesyłowe zaniedbane ? A gdzie pieniądze na ich modernizację .Każda firma prowadzi fundusz na remonty i modernizacje . Każda tylko nie państwowe spółki ?.Państwowe spółki głownie są zajęte organizowaniem kasy dla swych prezesów takiej opcji to wszystko reguluje ,,niewidzialna ręka rynku,,.,prezesików i innych wszelkiej maści ,,kumpli,, zasiadających w radach nadzorczych .Czy jak prywaciarzowi popsuje się samochód idzie po kasę do klienta któremu kiedyś tam świadczył usługę owym samochodem ? Energetyka potrzebuje nie mniej jak 50 miliardów złotych polskich na modernizację Lini nie modernizowanych od 30 lat . Ta sama energetyka zapomniała napisać ile miliardów wypłaciła ,,udziałów ,, dla swych pracowników .A przecież owe linie były własnością całego Narodu .Dostali tylko nieliczni /pracownicy/ Tak działo się w większości prywatyzowanych zakładach . A teraz co mieszkańcy maja zapłacić za owe modernizację a to niby dlaczego ? Niech płacą Ci co są właścicielami owych firm .Ci co dostali udziały w owych firmach i zaraz po ich otrzymaniu szybko sprzedali ..Ale co ja tu piszę ,nie ma konkurencji w tym temacie więc ,,prezesi,, tychże firm doskonale wiedza co jest grane i jak wycisnąć kasę ...od klienta ....najczęściej najzwyklejszego zjadacza polskiego chleba . Jak długo jeszcze będą istniały tego typu przypadki ? No cóż do czasu ich dokładnego sprywatyzowania ...tak tak sprywatyzowania . Nikt jeszcze nie wymyślił ciekawszej własności jak własność prywatna . Prywaciarz nie zatrudni osób niekompetentnych dla danego stanowiska pracy wiedząc ,czym taka ,,akcja ,,może się skończyć. A obecnie jak jest ? Nie ważne wykształcenie ważne komu liże się d.....D.....partyjnego wodza co bliżej przy korycie . W przypadku własności prywatnej nie ma

 

2017-01-06 12:05:51, ~wolny

Te rury są stare i skorodowane i nic tu nie da psioczenie na prezesa czy ZGK. Jak nie tu to awaria będzie w innym miejscu. Osobiste wycieczki tego nie zmienią. To zaniedbania od lat a teraz im starsza ta instalacja tym bardziej awaryjna. Ot życie. Pewnie, ze wkurza, ale jak dalej się z tym nic nie będzie robić to będzie tylko gorzej. Ten stan należy zmieniać sukcesywnie co roku wymieniając najstarsze odcinki. Tego nie zrobi ZGK. Nie ma tak potężnych środków. Taka inwestycja musi być ujęta w corocznym budżecie i dobrze, aby przy wsparciu środków zewnętrznych a to rola Burmistrza i Rady Miejskiej. Radni zajmują się problemem śpiewania lub nie drugiej zwrotki hymnu a ten gorący kartofel jak widać wybucha co jakiś czas czego efektem są nasze nerwy i brudna woda. Najwyższy czas coś z tym zrobić.

 

2017-01-06 11:17:36, ~miejscowy

jasne, pomniki ważniejsze niż kanalizacja lub wodociągi...

 

2017-01-05 23:53:36, ~cse

W Sępólnie to nic nowego i tak będzie do końca swiata , a może i jeszcze dłużej.Pozdrawiam prezesa.

 

2017-01-05 22:02:38, ~sęp.pl

Ludzie nie wierzcie,że ZGK z tym w 4h się wyrobi! Nabierzcie więcej wody,bo nawet jak puszczą to syf będzie leciał! Krótko mówiąc przepłukają rury przez Wasze krany!

 

2017-01-05 17:29:14, ~Miś

A to dopiero -5 stopni.

 

2017-01-05 17:27:05, ~Zbigniew

Trzeba glebiej wkopywac rury lub gdy to niemozliwe ocieplac je,ot cala filozofia... w calej Polsce taka dziadajka jest ze gdy zima przychodzi to swiat sie wali.

 

2017-01-05 16:48:47, ~Obserwator

Treść Twojego komentarza

Twój podpis

Przepisz kod z obrazka

Wysłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu korzystania z forum weekendfm.pl i jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie przez `Petrus Polska` Sp. z o.o. danych osobowych dla celów związanych z zamieszczeniem opinii na stronie weekendfm.pl

Dodaj komentarz

Sport:

Reklama

Polska i Świat:

Reklama

Najnowsze komentarze:

Miała być atrakcja nad jeziorem, ale nic z tego. W tym roku nie będzie zjeżdżalni w Charzykowach

Bedą wybory na jesien ,w tym momencie no sorry zapomnialem nie wiedzialem ze trzeba glosować,chetnie zaglosuje jak bedzie now...

 

2018-05-21 08:40:30, ~wierze w mateusza

Prowadzą blog o podróżach po Polsce. Małżeństwo blogerów z wizytą w powiatach chojnickim i człuchowskim

No zamek w Czluchowie rzeczywiście leży w powiecie chojnickim... Ta...

 

2018-05-21 08:36:55, ~Krzyżak

"Smoczkowe drzewko" zniknęło sprzed chojnickiego Parku Wodnego

Powinno tam wrócić to jest drzewko największych przyjaciół dzieci ich skoczków, moje wnuki jak przyjeżdżają to zawsze...

 

2018-05-21 07:14:38, ~Nana

Terenówka dachowała na polnej drodze między Lichnowami, a Ogorzelinami

6 osób w jednym aucie ?

 

2018-05-21 06:23:30, ~???

Festyn patriotyczny w Łubianie. Będzie rajd pieszy i inscenizacja bitwy

Kto taką potyczkę nazywa "bój"? Ludzie z upływem czasu zrobią z tego bitwę na miarę tej pod Kurskiem lub pod ...

 

2018-05-20 22:53:41, ~st.sierż. Z.B. w st. spoczynku

"Lampiony szczęścia" ogromnym zagrożeniem w lasach - przestrzegają leśnicy

Takie lampiony powinny zostać zakazane w Polsce. Przecież to latający śmieć

 

2018-05-20 21:44:04, ~Hhh

Copyright © 2001-2018 Radio Weekend, PETRUS Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu - polityki prywatności - polityki plików cookies
Powiadomienie o plikach cookie Strona korzysta z plików cookies do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności. zamknij