Zamknij okno  X

Reklama

Radio Weekend

Słuchaj on-line:

Słuchaj Radia Weekend

Teraz Gramy (graliśmy wcześniej):

.

.

Na antenie:

.

.

Napisz do nas:

Reklama

Restauracja Człuchów
  • wtorek, 3 stycznia 2017 11:20

Sępólno Krajeńskie:

Skarbnik powiatu sępoleńskiego rozważa rezygnację

Skarbnik powiatu sępoleńskiego Władysław Rembelski zastanawia się nad rezygnacją z tej funkcji.

Władysław Rembelski

Zapowiedzią rezygnacji ze stanowiska złożoną przez skarbnika Władysława Rembelskiego zakończyło się głosowanie nad tegorocznym budżetem powiatu sępoleńskiego. Wszystko po tym, jak kilkoro radnych skrytykowało to co, dzieje się w finansach samorządu. Najpierw Katarzyna Kolasa stwierdziła że budżet jest na krawędzi i zaproponowała przełożenie głosowanie na koniec stycznia. Później Hanna Sobiechowska totalnie skrytykowała obowiązujący od dwóch lat program naprawy finansów powiatu sępoleńskiego, a Wiesława Wołoszyn - Spirka dopytywała o kredyty na spłatę zobowiązań.

"Z tego co Państwo mówicie wynika, że ja się kompletnie nie nadaję na to stanowisko" - mówił na sesji budżetowej skarbnik powiatu Władysław Rembelski:

Po zakończeniu sesji nad tym się zastanowię i prawdopodobnie złożę tę rezygnację. Ja to jednoznacznie zrozumiałem, że w tym budżecie, on jest nielogiczny, są same bzdury, jakieś zafałszowania. Wynika z tego, że ja, to co państwu przedstawiam, to jest stek kłamstw. Uważam, że czas na zmianę skarbnika, który to poprowadzi inaczej.

Władysław Rembelski

W obronie skarbnika wystąpili starosta Jarosław Tadych i pozostali radni na czele z przewodniczącym Rady Markiem Chartem. W głosowaniu nad budżetem Hanna Sobiechowska była przeciw, a Katarzyna Kolasa i Wiesława Wołoszyn - Spirka wstrzymały się od głosu.


Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Radia Weekend FM/portalu weekendfm.pl wyrażonej na piśmie pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Komentarze do artykułu 20

żeberko ty już wystawiłaś opinie byłemu staroście wstyd !!!! widać jaka jest twoja wiedza na temat powiatu to po co ta wypowiedz wstyd jak ci się tu nie podoba to jedz tam skad przyjechalac

 

2017-01-08 10:52:09, ~Katarzyna

Jak się Żebrowka nie znasz toi nie zabieraj w ogóle głosu.

 

2017-01-05 22:05:05, ~

Tego szkodnika już najwyższy czas na emeryturę wysłać

 

2017-01-05 12:53:24, ~wyborca

Wspaniały człowiek na odpowiednim stanowisku. Paragrafy, numery kont, działy wszystko z pamięci! Oczywiście idealny budżet to taki jak władzy centralnej. Pamiętajmy, że nie sztuką jest rozdawać ale utrzymać budżet bez deficytu. Program naprawczy w Powiecie to idealny pomysł na poprawę finansów budżetu. Polecam uczestnictwo w sesji Powiatu i zwrócenie uwagi na Skarbnika na jego wiedzę i zaangażowanie w to co robi! Panie Skarbniku życzę wytrwałości!

 

2017-01-04 16:37:50, ~obserwator

Najbardziej niekompetentnymi ludzmi w radach w temacie finanse są NAUCZYCIELE, przykład zeszłoroczny laureat statuetki św, Wawrzyńca ! W jakim stanie zostawił gminę i starostwo informowała sępoleńska gazeta, no ale statuetka trafiła i tak do niego od SWOICH . Żenujące.

 

2017-01-04 09:35:19, ~

a ja z miłą chęcią usłyszałabym odpowiedzi na pytania zadane przez Panią Sobiechowską. Dlaczego wzrosły koszty utrzymania szkół w tym wynagrodzenia jeżeli jest to budżet po dużych zwolnieniach w administracji szkolnej a i ilość godzin nauczycieli myślę że również się zmniejszyła skoro nabór z roku na rok jest coraz mniejszy. Zastanawiam się też jak to jest z zatrudnianiem pracowników z refundacją z PUP. Ile pracowników jest zatrudnionych w ten sposób? Ile wykwalifikowanych pracowników zostało zwolnionych i zastąpionych tanią siłą roboczą sponsorowaną przez urząd pracy? Radni wybierani są z ludu i może nie zawsze posiadają odpowiednie przygotowanie merytoryczne - ale dobrze że tak po ludzku zadają trudne pytania tym którzy trwonią publiczne pieniądze. A pan skarbnik niech da szanse innym a sam niech korzysta z uroków niemałej emerytury.

 

2017-01-04 09:27:41, ~elwira m.

Lepszego na miejsce p. Władka nie znajdą, może wreszcie ten Powiat padnie i tak powinno być, że Powiaty powinno się zlikwidować, to tylko wylęgarnia urzędasów, radnych, olbrzymie koszty.Jeszcze dodam,że winnych zadłużenia Powiatu należałoby ukarać i obciążyć długiem !

 

2017-01-04 06:47:26, ~

To,że pan skarbnik jest osobą kompetentną jest jasne i oczywistą ale powiaty podobne do sępoleńskiego są niestety przekleństwem.Niewydolne finansowo.Ze szpitalem,szkołami i drogami wieczne problemy.

 

2017-01-03 22:51:33, ~ww

Dziaduszek nerwuszek :)

 

2017-01-03 21:40:22, ~Kama

Znam Pana Skarbnika - miałem przyjemność z Nim pracować. To mistrz w swoim fachu. O budżecie potrafi powiedzieć tak, że każdy te cyferki "rozumie" a do tego przedstawia te cyfry "z głowy"!. Oj niewielu to potrafi. Panie Skarbniku. W interesie naszych mieszkańców jest, aby Powiat funkcjonował a Paniom radnym proponuję aby wzięły "coś" na wstrzymanie. Panu Skarbnikowi w sprawach budżetu do pięt ze swoją wiedzą nie sięgacie. Mam też pytanie skoro na Sesji są takie buńczuczne to co robiły na Komisjach? Pewnie były "cicho" bo tam nie ma kamer a na merytoryczną wypowiedź zabrakło wiedzy. Głowa do góry. Panie Władysławie Powiat Pana potrzebuje. Pozdrawiam. ..

 

2017-01-03 21:26:05, ~zpowiatu

Ja myślę, że Pan Skarbnik tak szybko się nie podda ! Znając Pana Władysława będzie dalej łatał dziury w tym budżecie dla dobra powiatu !

 

2017-01-03 20:47:02, ~zatroskana

Parcie na szkło to ma starosta. Panie Radne, które mają wątpliwości co do budżetu w radzie zasiadają po raz pierwszy, więc nie można na nie zrzucać winy zadłużenia. To zarząd, organ kolegialny przygotowuje budżet, wykonuje go i jest z niego rozliczany. Dlatego wszelkie pretensje trzeba kierować do poprzednich zarządów. No i do radnych poprzednich kadencji, którzy się temu nie przeciwstawiali, a co więcej popierali. Dobrze, że Panie kierują się swoim sumieniem. A jeżeli chodzi o projektowanie budżetu, to uważam, że lepiej wykazać mniejsze dochody i ewentualnie później mile się zaskoczyć, niż wykazać dochody mało realne do osiągnięcia jak np. sprzedaż nieruchomości gruntowych w Kamieniu.

 

2017-01-03 20:35:53, ~Law

oj, czytając niektóre wpisy mam wrażenie, że ci wpisujący źle życzą Powiatowi odsyłając Skarbnika na emeryturę! A ja uważam, że Skarbnik jest najlepszy od wielu wielu lat. Trzyma te finanse trudne w ryzach i z ludźmi potrafi rozmawiać. Nawet przekonać do jeszcze większego zaciskania pasa! Panie Władku! proszę nie zostawiać starostwa, bo wówczas zostanie ono sierotą, bidulką bez mądrego i kulturalnego przewodnika po meandrach finansów publicznych. Pozdrawiam

 

2017-01-03 19:41:50, ~;)

Jednak Skarbnik nie powinien reagować tak nerwowo.Jako osoba publiczna podlega krytyce , na tym powinna polegać demokracja.Przeciez nikt nie podważa Jego fachowości , bardzo dobrze ze są inne glosy

 

2017-01-03 19:00:05, ~pns

Szkoda zdrowia P. Władku, rzuć Pan to !Zadłużyli, niech się teraz sami martwią.

 

2017-01-03 18:59:00, ~

Przecież to one, między innymi, odpowiadają za stan budżetu i wydatki powiatu...znają przecież wszystkie ustawy i rozporządzenia..Takie mądre, ze aż boli. Gadanie dla gadania...mają te panie parcie na szkło, oj, mają :-(((

 

2017-01-03 18:52:59, ~Edzia

Edek ma racje!!!

 

2017-01-03 18:43:19, ~qqq

Mam nadzieje,że zdania pan skarbnik nie zmieni i powróci na emeryturę.Z tego co mi wiadomo nie pracował w starostwie społecznie a w związku z tym nie powinien obrażać się na radnych którzy próbują kontrolować budżet.W biznesie nie ma miejsca na fochy.To,że obeci włodarze powiatu uwielbiają celebre to już inna para kaloszy.Pozdrawiam odważne radne.

 

2017-01-03 18:39:06, ~konkretny

Edek , masz rację te damy na pewno znają się lepiej na finansach, a jedna z nich to dodatkowo zna się jeszcze na organizowaniu Czarnych MARSZY po ulicach naszego miasta.Panie Władku ja na Pana miejscu bym ich z tym Powiatowym KŁOPOTEM zostawił , niech sobie radzą skoro wiedzą jak to robić.

 

2017-01-03 18:09:20, ~życzliwy P. Władkowi

od wypowiedziały się same znawczynie finansów.

 

2017-01-03 12:06:50, ~Edek

Treść Twojego komentarza

Twój podpis

Przepisz kod z obrazka

Wysłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu korzystania z forum weekendfm.pl i jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie przez `Petrus Polska` Sp. z o.o. danych osobowych dla celów związanych z zamieszczeniem opinii na stronie weekendfm.pl

Dodaj komentarz

Sport:

Reklama

Polska i Świat:

Reklama

Najnowsze komentarze:

Miała być atrakcja nad jeziorem, ale nic z tego. W tym roku nie będzie zjeżdżalni w Charzykowach

Bedą wybory na jesien ,w tym momencie no sorry zapomnialem nie wiedzialem ze trzeba glosować,chetnie zaglosuje jak bedzie now...

 

2018-05-21 08:40:30, ~wierze w mateusza

Prowadzą blog o podróżach po Polsce. Małżeństwo blogerów z wizytą w powiatach chojnickim i człuchowskim

No zamek w Czluchowie rzeczywiście leży w powiecie chojnickim... Ta...

 

2018-05-21 08:36:55, ~Krzyżak

"Smoczkowe drzewko" zniknęło sprzed chojnickiego Parku Wodnego

Powinno tam wrócić to jest drzewko największych przyjaciół dzieci ich skoczków, moje wnuki jak przyjeżdżają to zawsze...

 

2018-05-21 07:14:38, ~Nana

Terenówka dachowała na polnej drodze między Lichnowami, a Ogorzelinami

6 osób w jednym aucie ?

 

2018-05-21 06:23:30, ~???

Festyn patriotyczny w Łubianie. Będzie rajd pieszy i inscenizacja bitwy

Kto taką potyczkę nazywa "bój"? Ludzie z upływem czasu zrobią z tego bitwę na miarę tej pod Kurskiem lub pod ...

 

2018-05-20 22:53:41, ~st.sierż. Z.B. w st. spoczynku

"Lampiony szczęścia" ogromnym zagrożeniem w lasach - przestrzegają leśnicy

Takie lampiony powinny zostać zakazane w Polsce. Przecież to latający śmieć

 

2018-05-20 21:44:04, ~Hhh

Copyright © 2001-2018 Radio Weekend, PETRUS Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu - polityki prywatności - polityki plików cookies
Powiadomienie o plikach cookie Strona korzysta z plików cookies do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności. zamknij