.

Napisz do nas:

• wtorek, 25 października 2016 16:54

SportBytów

1/4 finału Pucharu Polski: Drutex Bytovia Bytów - Arka Gdynia 2:1 (1:0) (NOWE ZDJĘCIA)

Drutex Bytovia Bytów wygrał mecz 1/4 finału Pucharu Polski z Arką Gdynia. Zobacz relację ze spotkania!

1/4 finału Pucharu Polski Drutex Bytovia Bytów - Arka Gdynia 21 10 NOWE ZDJĘCIA

Zwycięstwo Drutex Bytovii Bytów w pierwszym dwumeczu 1/4 finału Pucharu Polski. We wtorek (25.10) bytowianie na własnym boisku pokonali Arkę Gdynia 2:1. Gospodarze objęli prowadzenie w 29 minucie spotkania po strzale Jakuba Surdykowskiego. Drugą bramkę zdobyli w 82 minucie po kontrze i strzale Jakuba Bąka. Arka Gdynia bramkę kontaktową zdobyła w 85 minucie po celnym strzale Pawła Abbotta. Trenerzy obu drużyn po meczu mówili o dobrym spotkaniu:

- Zacznę od gratulacji za zwycięstwo. Pierwszą połowę przegraliśmy 2:1, 2. połowa jest w Gdyni 30 listopada i tam na pewno rozstrzygną się losy awansu do półfinału, bo każda drużyna na pewno chce grać w wielkim finale.
- Dziękuję za głos, za gratulacje. Również potwierdzam, że dopiero pierwsza połowa za nami, ale myślę, że to było bardzo dobre widowisko. Jedna i druga drużyna chciała coś ugrać. Naszym planem było zwycięstwo. Wydaje mi się, że ta bramka na 2:1 tylko utrzyma poziom koncentracji mojego zespołu w meczu w Gdyni od samego początku.

Grzegorz Niciński i Tomasz Kafarski

Mówili na konferencji prasowej trenerzy Arki Grzegorz Niciński i Drutex Bytovii - Tomasz Kafarski.
W najbliższą sobotę w Bytowie mecz ligowy z Chojniczanką Chojnice. Początek tego spotkania o 17:45.

Bramki:

29. minuta - Jakub Surdykowski (Drutex Bytovia Bytów)

82. minuta - Jakub Bąk (Drutex Bytovia Bytów)

85. minuta - Paweł Abbott (Arka Gdynia)

PIERWSZA POŁOWA SPOTKANIA

godz. 17:30: pierwszy gwizdek i początek meczu Drutex Bytovia - Arka Gdynia

12. minuta: szansę na pierwszy gol w tym spotkaniu miała Arka po strzale Dariusza Zjawińskiego. Piłka uderzyła jednak w słupek.

16. minuta: rzut rożny dla Bytovii; strzał Sebastiana Kamińskiego broni Pavels Steinbors.

18. minuta: Kolejny dobry strzał Sebastiana Kamińskiego, ale bramkarz Arki staje na wysokości zadania.

27. minuta: bliski strzału na bramkę Arki był Łukasz Wróbel.

29. minuta: Bytovia obejmuje prowadzenie po strzale Janusza Surdykowskiego!

40. minuta: niewiele brakowało, aby Drutex podwyższył wynik na 2:0! Piłka po strzale Kamińskiego odbiła się od poprzeczki.

44. minuta: rzut rożny dla Bytovii. Obrona Arki sprawiła się jednak i przejęła piłkę.

45. minuta +1: koniec pierwszej połowy spotkania. Drutex Bytovia prowadzi 1:0 po strzale Janusza Surdykowskiego.

DRUGA POŁOWA SPOTKANIA

50. minuta: strzał Dariusza Zjawińskiego na bramkę Drutexu, obroniony przez Gerarda Bieszczada.

57. minuta: rzut wolny dla Arki, obroniony przez Bieszczada.

61. minuta: zmiana w Arce: za Adama Marciniaka na boisko wszedł Dominik Hofbauer.

70. minuta: zmiana w Bytovii: schodzi Mateusz Szwoch, w jego miejsce na murawę wbiega Rafał Siemaszko.

72. minuta: zmiana w Bytovii: Jakub Bąk za Alana Ploja.

75. minuta: niecelny strzał Mateusza Klichowicza na bramkę Arki.

78. minuta: kolejne zmiany: w Arce Paweł Abbot za Dariusza Zjawińskiego, w Drutexie Bartłomiej Poczobut za Kamila Wacławczyka.

81. minuta: rzut rożny dla Arki.

82. minuta: drugi gol dla Drutex Bytovii! Jakub Bąk podwyższa wynik na 2:0! Szczęśliwa zmiana dla Bytovii. Bąk umieścił piłkę w siatce gości zaledwie 10 minut po tym, jak wbiegł na boisko.

85. minuta: Arka strzela pierwszego gola! Strzelcem jest Paweł Abbott! Abbott powtórzył wyczyn Bąka. Strzelił gola kilka minut po tym, jak wszedł na boisko!

88. minuta: zmiana w Bytovii: Michał Rzuchowski za Mateusza Klichowicza.

90. minuta: sędzia doliczył 4 minuty.

90. minuta +5: KONIEC SPOTKANIA! DRUTEX BYTOVIA WYGRYWA Z ARKĄ GDYNIA 2:1!

Mecz rewanżowy rozegrany zostanie 30 listopada w Gdyni.

Składy drużyn:

Drutex Bytovia: Gerard Bieszczad, Martin Cseh, Krzysztof Bąk, Łukasz Wróbel, Artur Formela, Sebastian Kamiński, Kamil Wacławczyk, Robert Mandrysz, Mateusz Klichowicz, Alen Ploj, Janusz Surdykowski.

Arka Gdynia: Pavels Steinbors, Adrian Błąd, Yannick Kakoko, Adam Marciniak, Tadeusz Socha, Dawid Sołdecki, Przemysław Stolc, Mateusz Szwoch, Marcin Warcholak, Rashid Yussuff, Dariusz Zjawiński.